Co způsobilo nečekaný zkrat Simony Halep na Roland Garros?

Zdroj fotky: Getty Images

Bývalá světová jednička Simona Halep nezažila takové Roland Garros, jaké si představovala. Očekávalo se, že pod vedením Patricka Mouratogloua postoupí do druhého týdne. Ve druhém kole ale přišel nečekaný zkrat. Co za ním stálo?

Rumunka nedokázala navázat na skvělý první set

Do Paříže přijela Simona Halep po ne příliš vydařené antukové sezóně. Nejlepšího výsledku dosáhla v Madridu, kde postoupila do čtvrtfinále. Následující týden prohrála v Římě ve druhém kole.

V Paříži měla hned v prvním kole velké problémy. Její soupeřka Nastasja Schunk se do hlavní soutěže dostala jako šťastná poražená, ale Halep ji porazila až po setech 6-4, 1-6, 6-1.

V dalším zápase se utkala s Číňankou Qinwen Zheng. Tu letos v lednu porazila v Melbourne bez problémů ve dvou setech. I na Roland Garros to ze začátku vypadalo, že Rumunka bez zaváhání postoupí. První sadu vyhrála jednoznačně 6-2. Číňanka ale zvedla úroveň hry a lehce srovnala stav utkání. Simona už ve zbylém čase neměla co nabídnout a prohrála 6-2, 2-6, 1-6.

Proč Halep nakonec zápas prohrála?

Po utkání v rozhovoru pro Tennis Majors Halep řekla, co stálo za tímto zkratem. Během zápasu na ni padl záchvat paniky. Kvůli tomu se nemohla soustředit a hrát naplno, což vedlo k prohře.

"Na začátku jsem hrála dobře. Měla jsem break, pak se něco stalo a já prohrála set. Ona naopak začala hrát dobře. Byl to jenom záchvat paniky. Nestává se mi to často," okomentovala zápas.

Je pravda, že Simona Halep patří k hráčkám, které se v těžkých situacích dokáží plně koncentrovat. Takové zaváhání u ní vidíme málokdy.

"Nemohla jsem se soustředit. Teď už je to za mnou a já se opět mohu usmívat. Rozhodně se z toho poučím. Moc jsem nad tím přemýšlela. Byla jsem ve vedení a nebyl pro to důvod. Bohužel se to stalo a já to musím přijmout. Stává se to každému," uzavřela své vyjádření Halep.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Simona Halep (@simonahalep)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full