Čtyři Češky si zahrají osmifinále v Cincinnati

Zdroj fotky: Jimmy48

Turnaj v Cincinnati je v plném proudu. Ve druhém kole se představily čtyři české tenistky. Všechny z nich předvedly skvěle výkony a postoupily do třetího kola. K vidění ale byly i další zajímavé zápasy.

České tenistky byly stoprocentní

První Češkou, která postoupila do osmifinále, byla Karolína Muchová. Ta hned na úvod musela otáčet zápas proti Johanně Kontě. Ve druhém kole se utkala s Biancou Andreescu. Vítězku US Open porazila 6-4, 6-2 a postoupila do 3. kola, kde se utká s olympijskou vítězkou Belindou Bencic.

Po Muchové svůj zápas odehrála Petra Kvitová. Ta se letos podruhé utkala s Veronikou Kudermetovou. Narozdíl od zápasu v Madridu, kde Kvitová postoupila ve třech setech, tentokrát dominovala a zvítězila 6-2, 6-4. Poprvé od turnaje v Bad Homburgu tak vyhrála dvě utkání v řadě. Ve třetím kole vyzve třetí nejlepší Češka žebříčku Tunisanku Ons Jabeur.

Poprvé od olympiády se na turnaji představila Barbora Krejčíková. Po úvodní hladké výhře nad Darií Kasatkinou si poradila i s Dayanou Yastremskou, která nemohla až do Wimbledonu kvůli dopingu hrát. Krejčíková zvítězila 6-1, 7-6. Ve třetím kole se bude chtít pomstít Garbiñe Muguruze za prohrané finále v Dubaji. S Kateřinou Siniakovou včera také zvládla úvodní kolo čtyřhry, když porazily pár Kontaveit/Kasatkina.

Jako poslední se z českých tenistek dostala do akce Karolína Plíšková. Finalistka turnaje v Montrealu se ve svém úvodním zápase turnaje utkala s Yulií Pustinsevou. Tu porazila hladce 6-3, 6-2. V osmifinále se utká již popáté s Jessicou Pegulou. Ta postoupila po odstoupení Simony Halep.

O překvapení nebylo nouze

O největší včerejší překvapení se postarala Špaňelka Paula Badosa. Ta se utkala s třetí nasazenou Arynou Sabalenkou. Po prvním kole, kde vyřadila po odvrácení pěti matchballů Petru Martić, zvládla další třísetovou bitvu. První set vyhrála Běloruska poměrem 7-5, ale ve druhém setu dominovala Badosa a vyhrála jej poměrem 6-2. Sabalenka začala lépe třetí set, když vedla už 3-1. Španělka se ale nevzdala a zápas vyhrála v tiebreaku třetí sady.

Vypadla také vítězka Roland Garros Iga Swiatek. Ta se letos podruhé utkala s Ons Jabeur a podruhé odešla jako poražená. Ve Wimbledonu prohrála ve čtvrtém kole po třisetovém zápase. Tentokrát prohrála ve dvou setech 4-6, 4-6. Ons Jabeur se utká s Petrou Kvitovou.

Skončila také Simona Halep. Rumunka ale do svého zápasu proti Jessice Pegule nenastoupila kvůli zranění. Simona se ke svému odstoupení z turnaje vyjádřila na sociálních sítích “Dnešní vyšetření ukázalo, že mám malou trhlinu v pravém adduktoru. Kdybych dnes hrála, bylo by to příliš riskantní. Odpočinu si a zkusím se připravit na US Open.”

Nejvýše nasazené jdou dál

Světová jednička Ashleigh Barty se taktéž představila poprvé od olympiády. Utkala se s Heather Watson, kterou porazila 6-4, 7-6. V prvním setu Australanka vedla od samého začátku. Sice přišla dvakrát o podání, ale Britce jej sebrala celkem třikrát. Ve druhém setu podání neztratila ani jedna tenistka a o výsledku musel rozhodnout tiebreak. Další soupeřkou bude Victoria Azarenka.

Těžký zápas na kurty zažila Naomi Osaka, která se utkala s Coco Gauff. První set šel za sedmnáctiletou Američankou poměrem 4-6. Japonka se ale nevzdala a zvítězila ve třech setech. V dalším kole se utká s Jill Teichmann.