Další Berrettini na scéně, mladší bratr Mattea úspěšně debutoval na okruhu ATP

Zdroj fotky: ATP

Jméno Berrettini se poprvé objevilo v pavouku turnaje ATP dvakrát. Mladší bratr Mattea Jacopo se v Acapulcu poprvé v kariéře dokázal kvalifikovat do hlavní soutěže turnaje ATP. Dnes brzy ráno také zaznamenal svou první výhru na okruhu.

První úspěšná kvalifikace 

Jacopo Berrettini se v kvalifikaci turnaje ATP představil již čtyřikrát. Nikdy přitom nedokázal vyhrát jediný set. Negativní bilanci přerušil nyní v Acapulcu, kde jej podporuje i jeho bratr Matteo, který zde také hraje. Ani tady ale nezačal slibně.

Aktuálně 842. hráč světa odehrál první zápas proti Francouzovi Geoffreymu Blancaneauxovi. Začal nejhorším možným způsobem, když v úvodní sadě dostal od soupeře kanára. V dalším průběhu zápasu byl ale o něco lepší a nakonec vyhrál po setech 0-6, 6-4, 6-4. Ve 2. kole kvalifikace působil o dost více sebevědoměji. Krajana Luciana Dardeliho porazil ve dvou setech 6-2, 6-4.

"Když jsem v neděli dohrál zápas, nemohl jsem tomu věřit. Nespal jsem moc dobře, ale byla to nejlepší noc mého života," řekl po postupu do hlavní soutěže.

Do druhého kola po skreči soupeře 

Svůj první zápas v hlavní soutěži odehrál proti Němci Oscarovi Ottemu. Favorit utkání začal zápas lépe, když díky jednomu prolomenému podání soupeře vyhrál první sadu. Druhé dějství dospělo po napínavém průběhu do tiebreaku, který nakonec Ital vyhrál. Otte zkraje třetího setu přišel o podání. Zápas poté skrečoval a Jacopo Berrettini tak postoupil po výsledku 3-6, 7-6, 2-1. Zaznamenal tak své první vítězství na okruhu ATP.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matteo Berrettini (@matberrettini)

K zápasu prvního kola nastoupil i jeho bratr Matteo Berrettini. Ten nastoupil proti Alexovi Molčanovi. Utkání netrvalo dlouho. Matteo vyhrál první set poměrem 6-0 a po odehrání první hry druhého setu Slovák zápas skrečoval.

"Bez něj by nic z toho nebylo možné. A to nemyslím jen obdržení divoké karty do kvalifikace. Je moje inspirace. On je opravdový šampion a strašně dobrý člověk. Pro mě je nejdůležitější osobou v mém životě. Chtěl bych mu moc poděkovat. Je skvělé, že je tady pro mě," řekl o svém starším bratrovi Jacopo.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full