Další obvinění pro Simonu Halepovou

Zdroj fotky: Getty Images

Už několik měsíců je rumunská tenistka Simona Halepová bez tenisu kvůli pozitivnímu nálezu na doping. Nejdříve to byl Roxadustat, což je lék na léčbu chudokrevnosti a nyní dle ředitele ITIA našli nesrovnalosti v jejím biologickém pasu sportovce (ABP).

O dalším obvinění informoval profil The Tennis Letter na Twitteru. Zde mohou fanoušci najít i celé znění zprávy. Píše se zde, že je to dodatečný příplatek za nepříznivý nález profilu ABP, který sleduje krevní parametry sportovce v průběhu času, aby odhalil potencionální antidopingové porušení pravidel.

Soud ohledně neoprávněného obvinění Simony Halepové měl být 28. února, ale ITF požadovala více času. Líčení bylo tedy odloženo na 24. března, ale i v tomto datumu soud neproběhl. Přitom si tenistka pozvala odborníky, kteří detailně zkoumali její vzorek a zjistili, že byl kontaminován. Za několik dní by měl proběhnout soud ohledně obvinění, ale je to s otazníkem.

Sama Halepová tvrdí, že během své dosavadní kariéry neměla myšlenky na podvodné jednání a že je to proti jejím hodnotám. Na svém twitterovém profilu píše, že od 7. října 2022 prožila nejhorší noční můru, jakou ještě v životě nezažila. Nechápe bezdůvodné odkládání ze strany ITIA a chce dokázat svou nevinu.

“Jediné, v co tuto chvíli doufám, je mít možnost konečně získat přístup k nezávislým a nestranným soudcům v tribunálu, což mi dá šanci prokázat svou nevinu. Plně důvěřuji spravedlnosti a těším se, že konečně budu moci přednést svůj případ na svém slyšení, které je naplánováno na konec května po několika zpožděních ze strany ITIA,” je její vyjádření na twitterovém profilu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full