Daria Kasatkina čelí v Rusku problémům se svou orientací

Zdroj fotky: Eliška Nová

Tenisová hvězda Daria Kasatkina se nyní v Rusku potýká s problémy kvůli přiznané sexuální orientaci. Ruský politik, Roman Teryushkov, požádal ministerstvo o zařazení Kasatkiny na černou listinu zahraničních agentů.

Ruská tenisová jednička, Daria Kasatkina, se nyní v Rusku potýká s problémy kvůli přiznané sexuální orientaci. Tenistka se ke vztahu s krasobruslařkou Nataliou Zabiiakovou přiznala letos v létě. Tehdy na YouTube zveřejnila video, ve kterém mimo jiné odsoudila i ruskou invazi na Ukrajinu. Ruský politik a člen osmé státní dumy, Roman Teryushkov, poslal na ministerstvo spravedlnosti dopis, ve kterém požádal o zařazení Kasatkiny na černou listinu zahraničních agentů.

"Jak hezké je mít fanoušky ze Státní dumy"

Teprve v nedávné době ruský ministr přiznal, že žádost, kterou na ministerstvo poslal, byla zamítnutá. Pro Dariu by zápis na černou listinu znamenal konec finanční podpory státu, blokaci všech jejích webových stránek a nekonečné problémy s ruskými soudy. Poté, co se o tom Kasatkina dozvěděla, neváhala a okamžitě reagovala na svém Telegramu: "Jak hezké je mít fanoušky ze Státní dumy," napsala a v sarkastické zprávě a přidala usměvavý emoji.

Teryushkov se nevzdává

Roman Teryushkov se ale nehodlá smířit s tím, že by tenistka nebyla potrestána, a tak pokračuje ve svém tažení. Po neúspěšném pokusu úřady znovu požádal, aby proti Rusce podnikly kroky.  "Pokud jde o Kasatkinu, podal jsem žádost na ministerstvo spravedlnosti Ruské federace o jejím zařazení na seznam zahraničních agentů. Ministerstvo odpovědělo formální odpovědí, v níž vyjádřilo nezájem zastavit její nezákonné jednání. Tak jsem žádost poslal znovu, tentokrát ruskému náměstkovi, aby zkontroloval zákonnost takové odpovědi a přijal příslušná opatření," řekl Teryushkov. Vzápětí dodal: "Pakliže někdo užívá svou slávu jako nástroj k ovlivňování ostatních v otázkách politiky nebo ideologie, musí očekávat, že neobdrží odpověď jen od lidí, ale také od státu." To už v tichosti nenechalo ani tenisovou legendu Martinu Navrátilovou, která Kasatkině vyjádřila podporu.

"Bojuji za dostupnější sport"

Osmá tenistka světa v reakci na akci Teryushkova zdůraznila, že jejím cílem je udělat tenis v Rusku dostupnějším. "Po ukončení profesionální tenisové kariéry (a možná i během) bych se ráda zapojila do charitativních prací. Abych pomohla těm, které miluji, a kteří nyní tolik trpí a volají o pomoc. Mým cílem je v Rusku rozvíjet sport a udělat jej dostupnějším. Aby rodiče dětí nemuseli neustále řešit, kde sehnat peníze na sport jejich potomka." zakončila Daria Kasatkina.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full