Davis Cup čeká přesun na nové místo

Zdroj fotky: Getty Images

Týmovou tenisovou soutěž Davis Cup čeká další změna. Ta první nastala v roce 2018, kdy se začalo hrát dle nového formátu. Pro účastníky to znamenalo, že se oblíbený turnaj začne hrát v jediném městě po dobu jednoho týdne. Před pár dny bylo oznámena další změna, která tento turnaj čeká a to přesun do jiného města. Španělské hlavní město Madrid nahradí Blízký východ. Jaké ohlasy na tuto novinku mají známé tenisové osobnosti zjistíte v novém článku.

Když bylo v roce 2018 oznámeno, že se Davis Cup bude konat dle nového formátu, organizátoři se ocitli pod palbou kritiky. Týmová soutěž se nově přesunula do jednoho města, kde se odehrála během jednoho týdne. V Madridu si někteří tenisté stěžovali na zápasy, které trvaly dlouho do noci a i na skoro prázdné tribuny.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Organizace Kosmos, kterou vlastní fotbalista Gerard Pique a má na starost organizaci Davis Cupu, ve středu oznámila novou lokaci pro finálový turnaj Davis Cupu. Tou se na dalších pět let stane Abú Dhabí v Saudské Arábii.

S tímto oznámením opět přišlo mnoho kritiky a to hlavně ze strany kapitánů jednotlivých týmů, které se soutěže účastní. K této novince se vyjádřil kapitán Velké Británie Leo Smith. "Chápu, že se věci musí měnit, ale ITF a Kosmos se stále snaží najít způsob, který by fungoval nejlépe. Podle mě by se měl vést dialog o tom, jak to bude dál a najít řešení jak Davis Cup udržet mezi nejdůležitějšími událostmi roku," pronesl Smith. Kapitán Francie Sebastian Grosjean zastává názor, že by se měl Davis Cup vrátit původnímu formátu. "Myslím, že nastal čas, abychom si sedli společně s autoritami i hráči, abychom přišli na to, jak můžeme Davis Cup dostat do starého formátu a přizpůsobit kalendář k tomu, aby jej hráli ti nejlepší hráči světa."

Nejostřejší kritiku, která se týče nové lokace turnaje, však pronesl kapitán australského týmu Lleyton Hewitt. Australská legenda se vyjádřila následovně. "Podle mě to je směšné, o tomhle Davis Cup není. Pokud se chystají prodat duši tohoto turnaje na Blízký východ na dalších pět let, tak tu soutěž takto zabíjí."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full