Dayana Yastremska je suspendována!

Mladá ukrajinská tenistka Dayana Yastremska patří k hráčkám, kterým je předpovídána velká budoucnost. Čekání na velký úspěch však musí počkat. Hráčka totiž měla pozitivní dopingový test. Látka, která byla nalezena v její moči, byla mesterolon. Patří mezi anabolické prostředky, které se při dopingu zneužívají k vytváření a růstu svalové hmoty.

Yastremska odehrála minulou sezonu poslední turnaj v Linci. Na tomto turnaji hráčky podstupovaly dopingové testy a mladé Ukrajince výrazně zkomplikovaly začínající sezónu.

Od dnešního dne, tedy od 7. ledna 2021, má Dayana dočasně zakázanou účast na turnajích. Ta se hned po vyhlášení ITF k situaci vyjádřila na sociálních sítích.

„Nikdy jsem neužila žádných drog ani zakázaných látek. Jsem šokována zvláště proto, že jsem byla dva týdny před tím negativně testována na turnaji v Linci. Poté jsem přestala trénovat a odpočívala jsem před novou sezónou,” prohlásila.

Zároveň však řekla, že se nehodlá vzdát a udělá vše co bude možné, aby se celá situace co nejdříve vyřešila.

“Kvůli důvěrnosti řízení nyní nemůžu sdílet žádné další informace. Nicméně si můžete být jistí, že udělám vše pro to, abych očistila své jméno.”

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full