Deblistky Krejčíková se Siniakovou obsadily druhé místo v anketě Sportovec roku

Zdroj fotky: Getty Images

Ve středu 21. prosince byla v Praze slavnostně vyhlášena každoroční anketa Sportovec roku. Z tenistek byly nominovány vítězky tří letošních grandslamů Siniaková s Krejčíkovou. Díky svým výkonů se dostaly téměř na samý vrchol hodnocení.

Lepší byla pouze olympijská vítězka

V České republice se o nejlepšího sportovce hlasuje od roku 1958. Letos se konal již 64. ročník a v nominaci ani tentokrát nechyběli české tenistky. Tentokrát byly nominovány pouze nejlepší české deblistky Siniaková/Krejčíková. Anketa Sportovec roku je specifická tím, že dvojice patří do stejné kategorie jako jednotlivci.

Siniaková s Krejčíkovou byly nominovány i minulý rok. Tehdy společně obsadily páté místo. V letošním roce si ale výrazně polepšily. Mezi desítkou nejlepších sportovců se umístily na krásném druhém místě. Předčily i taková jména jako jsou hokejista David Pastrňák, rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo biatlonistka Markéta Davidová. Absolutní vítězkou se stala olympijská vítězka Ester Ledecká. která získala 1593 bodů. Tenistky tak přeskočila o 278 bodů.

Celkové výsledky ankety Sportovec roku

1. Ester Ledecká
2. Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková 
3. David Pastrňák
4. Jakub Vadlejch
5. Martina Sáblíková
6. Markéta Davidová
7. Adam Ondra
8. Vít Přindiš
9. Barbora Špotáková
10. Jiří Procházka

Kariérní grandslam a nejlepší deblistky

Pro světové jedničky to i přes všechny úspěchy nebyl jednoduchý rok. Sezónu odstartovaly výhrou na Australian Open. Poté si společně dlouho nezahrály. Krejčíkovou, a následně i Siniakovou, limitovalo zranění. Na Roland Garros je těsně po návratu na kurty ze hry vyřadil covid. Ve zbytku roku se jim ale dařilo. Opanovaly Wibledon i US Open a zahrály si finále Turnaje mistryň.

Díky těmto výkonům obdržely nejedno ocenění. Kromě 2. místa v anketě Sportovec roku se staly nejlepšími deblistkami světa. Takto je označila ženská tenisová asociace WTA i ITF. V pondělí za své počiny ve čtyřhře získaly Zlatého kanára. Siniaková se navíc poprvé v kariéře stala celkovou vítězkou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full