Děsivé scény v Paříži! Frustrovaná Beguová málem trefila raketou dítě

Zdroj fotky: Getty Images

Velmi dramatický moment přineslo utkání druhého kola mezi Irinou Beguovou a Jekatěrinou Alexandrovovou. Zkraje rozhodující třetí sady mrštila naštvaná Rumunka raketou o zem. Tato frustrace ji však málem stála celý zápas.

Zápas na prestižním Roland Garros nabídl velkou bitvu o postup do třetího kola. Jekatěrina Alexandrovová si ukořistila první sadu poměrem 7:6. Beguová kontrovala stav zápasu ziskem druhé sady, a to poměrem 6:3. Poté však začala atmosféra na pařížských rozdrcených cihlách houstnout.

V úvodu třetího setu se dostala do dvougemového náskoku ruská tenistka. To velmi rozhořčilo světovou třiašedesátku, která pustila emoce ven. Po prohraném servisu mrštila raketou o zem. Ta se však odrazila velmi nepříhodně, směřovala totiž do publika a málem zasáhla dítě. Malý chlapec zůstal chvíli v šoku, poté se rozplakal.


Už během zápasu se šuškalo, jestli by neměla být Rumunka diskvalifikována za ohrožení publika. Celou situaci na kurtu řešil umpirový rozhodčí, který si na pomoc přivolal supervizora. Stopce i finančnímu postihu se však Beguová zázrakem vyhnula. Vyfasovala pouhé varování.

Rozhodnutí velmi rozhořčilo její soupeřku. Světová jednatřicítka kvůli nepochopitelnému rozhodnutí poslala míček směrem do publika. Rodačka z Čeljabinsku vyfasovala od rozhodčího varování, stejně jako chvíli před ní Beguová.

Celý incident rozdováděl místní publikum, které obě hráčky hlasitě vybučelo. Po uklidnění situace se utkání dohrálo. Nakonec byla v koncovce úspěšnější níže nasazená Rumunka. Při odchodu z kurtu chlapce objala, a ještě jednou se omluvila jemu i jeho rodičům.

Ve třetím kole narazí na domácí divokou kartu Leoliu Jeanjeanovou, která zaskočila Karolínu Plíškovou.

Svého jednání Rumunka lituje

K celému momentu se vrátila i na tiskové konferenci po utkání.

„Je to hodně trapná situace. Moc se mi o tom nechce mluvit, chtěla bych se za své chování především omluvit. Za celou svou kariéru jsem nic podobného neudělala a je mi to moc líto. Ještě jednou se za celý incident moc omlouvám,“ komentovala rodačka z Bukurešti.

Na letošním Roland Garros se s podobnými situacemi roztrhl pytel, zde si můžete přečíst, co předvedl Andrej Rubljov.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full