Divoká karta v Ostravě pro Ostapenkovou a Garciaovou

Zdroj fotky: WTA/Jimmie48

Již tuto sobotu se do slezské Ostravar arény po necelém roce vrací světový ženský tenis. J&T Banka Ostrava Open, oblíbený turnaj ze série významných turnajů pořádaných v České republice, opět představí významná jména tenisové špičky. Kromě těch doposud známých se v průběhu čtvrtka objevila ještě dvě nová. Od organizátorů obdržela divokou kartu Jelena Ostapenková a Caroline Garciová, obě bývalé hráčky první světové desítky.

Ostapenková není na turnaji žádným nováčkem. Představila se na něm už minulý rok, její hra jí tehdy vynesla účast v semifinále. Momentálně se Lotyška v žebříčku nachází na 30. místě, svého dosavadního kariérního maxima dosáhla v březnu roku 2018. Za její největší úspěch je považováno vítězství French Open v roce 2017, je také juniorskou vítězkou Wimbledonu v roce 2014. V letošní sezoně se jí podařilo vítězit na turnaji v Eastbourne, vítězství proti Kontaveitové pro ni znamenalo čtvrté singlové vítězství na turnaji v kariéře.

Francouzka Caroline Garciaová se na rozdíl od ní na ostravském turnaji představí vůbec poprvé. Mezi její největší úspěchy patří titul ze čtyřhry, s parťačkou Kristinou Mladenovičovou opanovaly finále Roland Garros v roce 2016. V žebříčku WTA dokázala získat 7 titulů, nejvýše se v pořadí WTA umístila v roce 2018 na 4. místě, momentálně se nachází na 62. místě žebříčku.

V pátek je na programu losování turnaje, které začíná od 16 hodin. První zápasy pak začínají v sobotu dopoledne, v 10 hodin startuje kvalifikace. Na hlavní část turnaje se diváci mohou těšit od pondělního poledne.Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full