Djokovič nejspíš opět zmešká Australian Open

Zdroj fotky: Getty Images

Srbský tenista Novak Djokovič s největší pravděpodobností bude chybět na lednovém Australian Open. Dle nejnovějších informací nebude mít podporu Australské tenisové asociace při vyjednáváních o účasti na prvním grandslamu roku 2023.

Novak Djokovič a jeho sága v Austrálii byla velkým tématem hned zkraje roku. Proces trvající deset dní nakonec srbský tenista prohrál. Nakonec byl ze země vyhoštěn, protože neměl vakcínu proti covidu, což byla podmínka pro vstup do Austrálie.

Někdejší světová jednička původně dostala výjimku z přísných očkovacích pravidel od dvou lékařských komisí a Australské tenisové federace, aby mohl hrát na Australian Open. Poté, co Djokovič přicestoval do Melbourne, mu výjimku zamítly australské pohraniční síly.

„Rozhodně to není záležitost, do které bychom mohli nějak výrazně promluvit. To je mezi Djokovičem a Austrálií. Určitě bychom ho však rádi přivítali na Australian Open,“ vzkázal ředitel prvního grandslamu sezony Craig Tiley.

„Po vyhoštění z Austrálie se na něj nejspíše vztahuje tříletý zákaz vstupu do země. I když v lednu bylo uvedeno, že v určitých případech může být zákaz prominut,“ promluvil Tiley.

Austrálie změnila na začátku července pravidla pro vstup do země a přijíždějící osoby se již nemusí prokazovat platným očkováním proti covidu.

Vítěz turnajů v Izraeli a Kazachstánu může požádat o nová víza, ale pravděpodobnost, že je obdrží, jsou velmi malá.

„Novak mi řekl, že by se rád vrátil do Austrálie, ale ví, že on s tím nic nezmůže. Rozhodnutí je na vládě a on to plně respektuje,“ prohlásil ředitel největšího australského turnaje.

Rodák z Bělehradu nezmešká Turnaj mistrů v Turíně, kam se kvalifikoval jako pátý tenista v pořadí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full