Djokovič se představí v Dubaji, situace kolem turnajů v USA zůstává nejasná

Zdroj fotky: Getty Images

Srbský tenista na tiskové konferenci oznámil, že se vrátí do soutěžního kolotoče už na turnaji v Dubaji. Djokovič zároveň zopakoval, že by se rád zúčastnil turnajů v Severní Americe, situace kolem nich je však stále nejasná.

Pětatřicetiletý tenista se na kurtu naposledy objevil během Australian Open. I přes zranění nohy si dokázal dokráčet pro 22. grandslamový titul. Nebyl daleko od toho, aby jej zranění z turnaje vyřadilo, dle jeho slov už to od osmifinále bylo snesitelnější, a tak si dokráčel pro titul se ztrátou jediného setu v průběhu celého turnaje. Ihned po zisku trofeje bylo k vidění, jak z Djokoviče vše spadlo.

Po Austrálii si našel několik týdnů na doléčení zranění a zasloužený odpočinek. Od příštího týdne zase bude k vidění v akci na kurtu. Srbský hráč se objeví na nabitém podniku v Dubaji, kde bude nasazeno jedničkou. Společnost by mu měli dělat Rusové Rubljov a Medveděv, čtvrtým nejvýše nasazeným bude Auger-Aliassime. Přihlášen je i Jiří Lehečka, kterého aktuálně čeká semifinále v Dauhá.

Srb zároveň stále doufá, že se v březnu představí na turnajích ve Spojených státech. Neočkovaní lidé totiž mají vstup do USA stále zakázán. Tento zákaz platí až do poloviny května, a tak Djokovič požádal o výjimku, organizátoři turnajů mu navíc vyjádřili plnou podporu. „Všechno je nyní v procesu, jsem opravdu vděčný Indian Wells a Miami za jejich veřejnou podporu, moc si přeji, abych tam mohl hrát. Mám touhu tam hrát, jelikož jsem tam nehrál několik let. Ale není to v mých rukou,“ vzkázal srbský tenista na tiskové konferenci.

Na dosah má rekord

Díky vítězství v Austrálii se Djokovič znovu vyhoupl na trůn mužského tenisu. V čele byl už 377 týdnů a v pondělí by měl vyrovnat Steffi Grafovou, která drží absolutní rekord v počtu týdnů na postu jedničky ve světovém tenise.

„Steffi Grafová je jedna z největších legend našeho sportu, je to někdo, koho opravdu obdivuji a respektuji. Je pro mě velkou poctou, že jsem schopen vyrovnat její rekord a mám možnost jej překonat. Být světovou jedničkou a vyhrát Wimbledon byly mé největší sny, když jsem si je splnil, musel jsem snít dál, stanovit si nové cíle,“ pohovořil Djokovič o rekordu Grafové.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full