Dominic Stricker opanoval Prague Open a slaví druhý letošní titul

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Dnešním dnem skončil turnaj Prague Open, který se konal na pražské Štvanici. Největší kombinovaný tenisový turnaj v Česku se ani letos nedočkal českého vítěze. Finálové zápasy ale nabídly skvělou podívanou. U mužů se radoval Dominic Stricker. Vítězkou ženského turnaje se stala Daria Semenistaja.

Stricker si dokráčel pro pátou trofej

Závěrečné utkání mužského turnaje obstaral Dominic Stricker a Sebastian Ofner. Švýcarský tenista na cestě do finále vyřadil Dalibora Svrčinu i prvního nasazeného Filipa Krajinoviče ve strhujících třísetových zápasech. Sebastian Ofner po roce usiloval o druhý titul z Prahy.

V prvním setu se oba hráči prezentovali skvělým servisem. Oba si vypracovali hned několik breakballových šancí, které ale nedokázali využít. O osudu úvodní sady tak musel rozhodovat tiebreak. Jejím majitelem se nakonec stal Stricker, který odvrátil celkem pět setballů Ofnera. O druhém setu rozhodla osmá hra, kdy Rakušan poprvé v zápase přišel o podání. Švýcar následně na svém servisu ukončil zápas a vyhrál poměrem 7-6, 6-3.

Dominic Stricker v Praze získal pátý challengerový titul a druhý letošní. Zisk trofeje jej posune o 14 příček na 115. místo. Sebastian Ofner bude v novém vydání žebříčku figurovat na 122. pozici.

Největší titul kariéry slaví Semenistaja

O titul mezi ženami se popraly taktéž dvě nasazené hráčky. Čtvrtá nasazená Jessica Bouzas Maneiro se utkala s Darjou Semenistajou. Obě hráčky usilovaly o svůj první titul kategorie ITF 60k. O vítězce se rozhodlo až po třísetové bitvě.

Utkání odstartovala lépe Bouzas. Španělka dominovala v prvním setu a získala jej poměrem 6-2. Na začátku druhé sady měla šanci opět odskočit do vedení s breakem. Lotyška ale svůj servis udržela a vynutila si rozhodující dějství. Ani tam to nebylo jednoduché. Semenistaja znovu prohrávala. Třetí set ale otočila ve svůj prospěch a zvítězila poměrem 2-6, 6-3, 6-4.

Pro Darju Semenistaju se jedná o největší titul v kariéře a celkově 11. z okruhu ITF. V žebříčku ji čeká skok o 33 míst na 182. pozici. Poprvé v životě se tak posune do TOP 200. Vylepšení žebříčkového maxima čeká i Jessicu Bouzas, která bude nově 176. hráčkou světa.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full