Dominic Thiem ukončil spolupráci s koučem Massuem

Zdroj fotky: Getty Images

Rakouský tenista, který se stále vrací po zranění, oznámil, že ukončuje spolupráci s Nicolasem Massuem. Kouč z Chile přinesl do týmu Dominica Thiema čerstvý vítr a pomohl mu k největším trofejím v kariéře. Nyní se však jejich cesty rozdělují.

Dominic Thiem zažívá po zranění krušné chvilky. Loni to chvílemi vypadalo, že se úspěšně vyškrábe zpět do užší světové špičky, letošní ročník však není z pohledu Rakušana vůbec radostný. Někdejší světová trojka letos prožívá hororový rok, z úvodních devíti odehraných duelů dokázal slavit výhru pouze jednou. Trochu lépe se předvedl v uplynulém týdnu v portugalském Estorilu, kde zdolal krajana Ofnera či vycházející americkou hvězdičku Bena Sheltona. Ve čtvrtfinále skončil na raketě Quentina Halyse.

I tak sáhl po turnaji k veliké změně ve svém realizačním týmu. Devětadvacetiletý tenista oznámil ukončení spolupráce s Nicolasem Massauem, který v jeho týmu působil od roku 2019. Pod jeho vedením dokráčel k největší trofeji jeho dosavadní kariéry, když opanoval v roce 2020 US Open. Zároveň si zahrál i finále Australian Open či na French Open. Po dobu, kdy u něj chilský trenér působil, zvedl nad hlavu ještě trofeje z Indian Wells a posunul se až na třetí pozici ve světovém žebříčku, několikrát odehrál i finále Turnaje mistrů. Ale všechno jednou končí.

„Byla to skvělá cesta. Všechno začalo v roce 2019, kdy jsi přišel do mého týmu se svou energií a zápalem pro tento sport. Díky tomu jsme vyhráli US Open a Indian Wells. Ale byli jsme také ve finále Australian Open a French Open a dvakrát ve finále Turnaje mistrů. Myslím, že to je jasným důkazem toho, jak skvělý tým jsme tvořili. Všechno ale bohužel jednou končí. Společně jsme se dohodli, že od příštího týdne půjdeme každý svou cestou. Z celého srdce ti děkuji za ten úžasný čas, který jsme spolu strávili, Nico. Přeji ti jen to nejlepší, naše přátelství bude trvat navždy,“ uvedl Dominic Thiem v prohlášení na svém Instagramu.

Tohle rozhodnutí komentoval i Thiemův bratr a zároveň manažer Moritz Thiem: „Nový impulz je určitě dobrá věc a doufejme, že mu to pomůže. Obzvlášť v této fázi.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dominic Thiem (@domithiem)

Jak to bude v týmu Dominica Thiema nyní?

Kdo bývalého tenistu z Chile nahradí? Thiem zatím oficiálně žádné nové tváře ve svém týmu neoznámil, ale podle rakouských médií by se k němu měl pro následující turnaj v Monte Carlu připojit Benjamin Ebrahimzadeh, který v minulosti spolupracoval s Kerberovou či Azarenkovou.

Rakouský tenista se od příštího týdne představí v již zmiňovaném Monte Carlu. Na tento prestižní turnaj obdržel divokou kartu a los mu do prvního kola přisoudil Francouze Gasqueta. Podnik v Monaku nepatří pro Thiema k těm nejoblíbenějším, došel zde nejlépe do čtvrtfinále, a to v roce 2018, kdy padl s Nadalem. Zbylá část milované antukové sezony bude pro jeho případný posun žebříčkem zásadní.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full