Dominik Palán zažil životní turnaj, v Indii poprvé došel do semifinále

Zdroj fotky: ATP

Český tenista Dominik Palán v minulé sezóně sbíral úspěchy hlavně na turnajích kategorie ITF. Nyní se konečně prosadil na tom challengerovém. V indickém Pune si poprvé zahrál semifinále.

Druhá úspěšná letošní kvalifikace

Letošní rok Dominik Palán odstartoval na challengerových turnajích v Asii. Kvůli svému postavení v žebříčku musel pokaždé do kvalifikace. Tu zvládl pouze na prvním turnaji v Thajsku. Následovala série proher v prvních kolech. Zadařilo se mu až tento týden v indickém Puné.

Na úvod turnaje se utkal s dalším Čechem Petrem Nouzou. Toho porazil po setech 6-3, 6-4. Skvělý výkon předvedl i ve finále kvalifikace, když vyřadil Inda Nikiho Kaliyandu Poonachu. Podruhé v sezóně tak postoupil do hlavní soutěže challangeru.

Kat favoritů turnaje

I v úvodu hlavní soutěže jej opět čekal český soupeř v podobě Dalibora Svrčiny. Šestý nasazený se ale nepředvedl v nejlepší formě. Dominik Palán jej porazil ve dvou setech. V osmifinále jej čekal souboj s bývalým 122. hráčem světa Sumitem Nagalem. Indický tenista vyhrál první set. Čech se ale zlepšil a průběh zápasu otočil. Vyhrál po setech 4-6, 6-3, 6-4.

Dominik Palán si i ve čtvrtfinále zahrál proti výše postavenému soupeři. Tentokrát to byl druhý nasazený Chun Hsin Tseng z Taiwanu. První sada byla vyrovnaná a musel o ní rozhodovat tiebreak, který poměrem 7-4 vyhrál český tenista. Ve druhém dějství bohužel neměl tolik sil a zápas tak dospěl do třetího setu. Tam rozhodla jedna ztráta podání Taiwance a Palán vyhrál po setech 7-6, 1-6, 6-3.

Těsná prohra v semifinále

Své první challengerové semifinále si dnes zahrál s Italem Nardim. V prvním setu ani jeden z hráčů nepřišel o servis. Tiebreak a úvodní dějství nakonec vyhrál Ital. Dominik byl lepším hráčem ve druhé sadě, kde ztratil pouze jednu hru. I rozhodující set byl napínavý. Stav byl vyrovnaný až do stavu 5-5. Ve dvanácté hře ale Palán přišel o podání a prohrál 6-7, 6-1, 5-7.

Dominik ale nemusí být vůbec zklamaný. Díky prvnímu postupu do semifinále zaznamená obrovský posun v žebříčku. Ze 412. místa se posune na 330. To je tedy o 82 příček. Tento velký skok by jej mohl přiblížit k hlavním soutěžím na challengerech a na kvalifikace grandslamů.