Elena Rybakina triumfovala v Římě a čeká ji debut v TOP 5

Getty Images

Elena Rybakina pokračuje ve skvělých výsledcích i na antuce. Po nevydařených turnajích ve Stuttgartu a Madridu se radovala v Římě. Vítězkou tohoto turnaje se stala za hodinu hry. Soupeřka po prvním setu utkání skrečovala. Kazašku čeká debut v TOP 5.

Večerní finále v Římě skončilo skrečí 

Poslední utkání ženského turnaje začalo až okolo jedenácté hodiny večer. Start byl posunut kvůli nepříznivému deštivému počasí. Elena Rybakina hned v první hře ztratila svůj servis a Anhelina Kalinina se tak dostala do vedení. Kazaška ale získala své podání zpět a první set nakonec získala poměrem 6-4.

Druhé dějství nemělo dlouhé trvání. Po první hře ukrajinská tenistka zápas skrečovala a Elena Rybakina se stala vítězkou. Získala druhou letošní trofej z podniků Masters 1000 a celkově pátou z hlavního okruhu. V žebříčku se poprvé v kariéře posune do TOP 5 a konkrétně na 4. příčku.

"Za titul jsem samozřejmě šťastná, ale tímto způsobem vyhrávat nechcete. Každopádně Anhelina tu zaznamenala skvělé výsledky a odehrála těžké bitvy. Sama jsem za její zlepšení moc ráda. Doufám, že v tom bude pokračovat. Škoda, že dnes nemohla pokračovat. Jen doufám, že to není nic vážného a rychle se zotaví," okomentovala utkání.

Hrozba pro Igu Swiatek a Arynu Sabalenku? 

Elena Rybakina již v minulosti na antuce zaznamenala zajímavé výsledky. V Bukurešti poprvé vyhrála turnaj WTA, hrála finále ve Štrasburku a postoupila do čtvrtfinále na Roland Garros. Titul v Římě je ale zatím její největší úspěch na tomto povrchu. Díky tomu se nyní zařadila mezi favoritky na zisk trofeje v Paříži.

V italské metropoli dokázala porazit skvělé antukářky. Mezi nimi byla například Markéta Vondroušová, Jelena Ostapenko, nebo Iga Swiatek. Polka společně s Arynou Sabalenkou dominuje antukové sezóně. Iga byla ve vedení 6-2, 4-2. Rybakina ale dokázala získat druhou sadu. Světová jednička následně skrečovala. Po nepovedeném startu antukové sezóny ukázala, že je na tomto povrchu schopná konkurovat i těm nejlepším. Bude hrozbou i na Roland Garros?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full