Elena Rybakina získala pro Kazachstán první grandslamový titul

Třetí letošní grandslamový turnaj má třetí šampionku. V souboji o trofej se představila Ons Jabeur a Elena Rybakina. Obě ve finále grandslamu debutovaly a zároveň se snažily získat pro svou zemi první titul v této kategorii. Jak finále Wimbledonu probíhalo?

Prohraný set Rybakinu nezastavil

Do dnešního zápasu lépe vstoupila jeho favoritka Ons Jabeur. V prvním setu ve třetí hře sebrala soupeřce podání a čistou hrou navýšila na 3-1. Obě hráčky si dále držely servis až do stavu 5-3. Rybakina si následně opět prohrála podání a Ons tak získala první set poměrem 6-3.

Ve druhé sadě začala skvělý tenis předvádět naopak Rybakina. Kazaška se rychle dostala do vedení 5-1 a pro Ons to začalo vypadat špatně. Měla celkem čtyři šance vzít si alespoň jedno ztracené podání zpátky. Všechny breakbally ale Elena smazala a srovnala stav utkání na 1-1.

Kazaška nepolevila ani ve třetí sadě. Stejně jako v té první se hned na začátku dostala do vedení 2-0 a opět byla ve vedení od samého začátku setu. Ons v šesté hře dostala celkem tři šance vzít si ztracený servis zpátky. Stav 0-40 ale Rybakina otočila a game získala. Tunisance poté opět prolomila servis. Zápas poté ukončila po využití prvního macthballu a vyhrála po setech 3-6, 6-2, 6-2.

První grandslamová vítězka z Kazachstánu

Obě tenistky bojovaly o první grandslamovou trofej pro svoji zemi. Nakonec tou šťastnější byla Rybakina, která se stala ve třiadvaceti třech letech nejmladší šampionkou Wimbledonu od Petry Kvitové (2011). Tato grandslamová trofej je zatím její první. Po životním turnaji se bohužel kvůli nepřidělování bodů v žebříčku neposune.

"Gratuluji Eleně k titulu. Dnes hrála velmi dobře. Se svým týmem odvedla skvělou práci," vzkázala ve své řeči Ons. "Já děkuji všem fanouškům za velkou podporu. Děkuji i svému týmu a všem, kteří se na turnaji podíleli. Miluji Wimbledon. Samozřejmě, že jsem smutná, ale vítězka může být jen jedna."

"Chci nejprve pogratulovat Ons. Odehrála skvělý turnaj a byla to zábava proti ní hrát. Je to skvělá hráčka. Doufám, že spolu v budoucnu sehrajeme ještě mnoho utkání," řekla na adresu své soupeřky čerstvá vítězka. "Já jsem byla před zápasem i během utkání hodně nervózní. Nikdy jsem nic takového nezažila. Je úžasné, že jsem získala titul. Děkuji organizátorům, divákům a svému týmu, bez nich bych tady nebyla."