Elitní tenistky si stěžují na míčky pro US Open

Zdroj fotky: Getty Images

Paula Badosaová a Iga Šwiateková se během turnaje v Cincinnati rozhořčily nad míčky, které se používají během série zámořských turnajů před US Open. Některé tenistky se naopak nechaly slyšet, že jim tyto míče vyhovují.

Míčky, které se používají na turnajích v Severní Americe včetně US Open jsou odlišné od těch, které se dostanou do akce ve zbytku sezony. Odlišné míčky používá pouze WTA. Diskuzi vyvolala světová jednička Iga Šwiateková, která kritizovala, že se používají míčky značky Wilson, které jsou lehčí.

„Určitě s těmi míčky děláme více chyb. Pro fanoušky to pak není pěkné na sledování. Nechápu, proč mají muži a ženy jiné míčky. Myslím si, že je hodně obtížné je kontrolovat, ale všechny máme stejné podmínky, takže se s tím snažíme poprat. Ale upřímně nechápu, proč jsou jiné,“ kroutila hlavou na tiskové konferenci po zápase se Stephensovou.

Následně se k situaci vyjádřila i Paula Badosaová: „Plně s Igou souhlasím. Pro hráčky jsou kvůli těm míčkům velmi nepříznivé podmínky a pro diváky také. Pak si lidé stěžují, že děláme hodně chyb a ze hry se ztrácí taktika a inteligence na body. U rychlejších kurtů jsou lehčí míčky nekontrolovatelné.“

Obě dvě tenistky už začaly situaci loni řešit s šéfem WTA, zatím však bez výsledku. „Já a Paula jsme mluvily se Stevem ohledně mužských míčků. Myslíme si, že by neměl být problém míčky změnit, když jde o stejnou firmu, která je vyrábí. Možná bychom měli tuto diskuzi znovu otevřít,“ vyjádřila se polská tenistka.

Ženské míčky však našly i svou zastánkyni. Veřejně míčky pochválila například Madison Keysová. „Jsou to mé oblíbené míčky. Trénuju s nimi vlastně celou dobu, takže je mám ráda. Jsou celkem rychlé a konzistentní až do výměny míčků,“ vyjádřila se Američanka, která v Cincinnati Šwiatekovou vyřadila.

Americký grandslam začíná ve Flushing Meadows už v pondělí 29. srpna.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full