Emma Raducanu se po půl roce rozchází se svým koučem

Zdroj fotky: Getty Images

Vítězka US Open Emma Raducanu má za sebou vstup do své první profesionální antukové sezóny. Po prvním turnaji na tomto povrchu oznámila Britka nečekanou novinku. Rozhodla se odejít od svého trenéra Torbena Beltze. Proč byla spolupráce ukončena a kdo povede Emmu nyní?

Jak spolupráce této dvojice začala? 

S Beltzem začala Raducanu spolupracovat na konci minulého roku. Tehdy Torben odešel od své dlouholeté svěřenkyně Angelique Kerber, kterou dovedl v roce 2016 ke dvěma grandslamovým titulům. Emma v tu dobu hrála na turnaji v Linci. Po prohře v prvním kole na tiskové konferenci oznámila začátek jejich spolupráce.

Pět měsíců žádný velký úspěch nepřineslo

I když toto spojení hráče a trenéra vypadalo velice zajímavě, nevydrželo dlouho. Dnes tato dvojice oznámila, že spolu nebudou nadále spolupracovat. Jejich spolupráce trvala necelý půlrok. Za poslední rok to byl čtvrtý trenér mladé Britky.

"Chci Torbenovi poděkovat za jeho obětavost. Má obrovské srdce a během spolupráce jsme si sedli výborně. Pro svůj vývoj jsem se rozhodla, že bude nejlepší, když budu mít úplně nový tréninkový model," řekla nová světová jedenáctka.

Za takto krátkou dobu se této dvojici nepodařilo zaznamenat žádný výrazný výsledek. Negativně byla ovlivněna už příprava na sezónu 2022. Před Vánoci se Emma v Abú Dhabí nakazila covidem-19. Špatný byl i úvod roku v Austrálii, kde Britka ze tří zápasů zvádla jeden jediný.

Dva zápasy za sebou dokázala v sezóně vyhrát pouze jednou. Stalo se minulý týden na turnaji ve Stuttgartu. Tam jako osmá nasazená porazila Sanders a Korpatsch. Došla do prvního antukového čtvrtfinále a prvního čtvrtfinále sezóny. Následně spolupráci ukončili.

Kdo povede Raducanu dál? 

Vítězka US Open se nyní představí v Madridu. Na tamním turnaji bude startovat poprvé v kariéře. V prvním kole se podruhé za antukovou sezónu utká s Terezou Martincovou. Tu porazila v utkání Billie Jean King Cupu mezi Británií a Českem po setech 7-5, 7-5.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený #MMOPEN (@mutuamadridopen)

Na této akci ji povede hlavní ženský trenér Britské tenisové asociace Ian Bates. Stálého trenéra zatím Raducanu neoznámila.

"Myslím, že nejlepším krokem pro můj rozvoj, bude přechod pod tréninkový model prozatím vedený LTA," vyjádřila se.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full