Emma Raducanu se vrátila na kurt po třech měsících

Zdroj fotky: Eliška Nová

Emma Raducanu se po téměř třech měsících vrátila na kurt. Tenistka svůj první zápas po dlouhé pauze prohrála, ale Jabeur nedala výhru nikterak zadarmo. Po třísetové bitvě Britka zhodnotila svůj výkon.

Talentovaná tenistka z Británie Emma Raducanu se po téměř třech měsících vrátila na kurt. Šlo o exhibiční zápas, kde čelila Tunisance Ons Jabeur. Raducanu svůj první zápas po pauze sice prohrála, ale soupeřce nedala výhru zadarmo. Tunisanka vyhrála 5-7, 6-3 a 10-8 v super tiebreaku. Při pozápasovém rozhovoru Britka přiznala, že se jí ulevilo, a že je moc ráda, že se letos mohla účastnit. 

Zpět na dvorci 

Zápas se odehrál během dnešního dopoledne našeho času. Soupeřkou jí byla Ons Jabeur, které momentálně patří druhá příčka světového žebříčku. Původní soupeřkou mladé Britky měla být olympijská vítězka Belinda Bencic. Ta se ale na poslední chvíli omluvila kvůli pozitivnímu testu na covid. Náhradnicí byla zvolena Ons Jabeur, která v minulé sezoně zaznamenala spoustu úspěchů a překonala tak řadu tuniských rekordů.  

"Jsem ráda, že jsem se letos dostala z hotelového pokoje"

Dvojnásobná grandslamová šampionka, Jabeur, která byla jasnou favoritkou, si na exhibičním turnaji Mubadala World Tennis Championship, došla pro výhru již po druhé. Emma ale po zápase neskrývala své nadšení, že se mohla turnaje zúčastnit. Stále totiž vzpomíná na zdravotní patálie z loňského roku. "Jsem moc ráda, že jsem se letos mohla dostat z hotelového pokoje," smála se.

"Těším se na nadcházející sezonu"

"Loni jsem měla trochu šok. Je úžasné tady hrát před vámi všemi, jste fanoušci Ons Jabeur, ale děkuji, že vás mám." 20letá tenistka také přiznala, že byla se svým výkonem i přes prohru spokojená. Pozitivně hodnotila především to, že navzdory dvojitému breaku v prvním setu, se dokázala vrátit, a nakonec i celý set vyhrát. Tenistka z Británie má za sebou rok plný zranění. Letošní sezonu musela předčasně ukončit kvůli zraněnému zápěstí. Na kurt se vrátila teprve před dvěma týdny. Zbytek času trávila v posilovně. Po zápase měla radost, že vidí pokroky, které udělala a dodala, že se těší na nadcházející sezonu. 

"Emma mi to neusnadnila"

Jabeur se na zápas s o osm let mladší tenistku dívala stejně pozitivně, když řekla, že soupeřka předvedla dobrý výkon. Tenistku z Tunisu podporovala v Abú Dhabí celá řada fanoušků. Dav plný vlajek s její rodnou zemí ji nakonec dovedl až k vítěznému konci. Ons Jabeur fanouškům vznesla poklonu a poděkovala za podporu, kterou cítila. "Chci říct, že jsem opravdu šťastná, že mohu být znovu zde, opravdu se cítím jako doma," řekla Jabeur a vzápětí poslala vzkaz Raducanu, když dodala: "Emma mi to neusnadnila. Je mladší než já, tak to prosím berte s nadhledem. Neumím popsat, jak jsem šťastná. Sleduje mě celá řada Tunisanů, soudě dle toho, kolik zde vidím tuniských vlajek. Ale nejen to, cítím podporu i od zbytku arabského kontinentu."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full