Emma Raducanu zavítá v dubnu do Prahy

Zdroj fotky: Getty Images

Už po finálovém turnaji Billie Jean King Cupu se určilo, které týmy se střetnou v kvalifikaci. Ta se bude hrát v termínu od 15. do 16. dubna a Česká republika se v ní utká s Velkou Británií. Utkání se odehrají na pražské Štvanici v klubu 1. ČLTK Praha na malém centrkurtu. Dnes bylo odtajněno složení jednotlivých týmů a do Prahy zavítá velká hvězda.

Češky v čele s Vondroušovou

Kapitán Petr Pála se v Praze musí obejít bez Barbory Krejčíkové, Karolíny Plíškové a Petry Kvitové. Jedničkou týmu tak bude Markéta Vondroušová, která se po Indian Wells v žebříčku posune před Kvitovou. V nominaci ji dále doplní Tereza Martincová, Kateřina Siniaková a Karolína Muchová.

„Jsme díky povrchu favority, i když je Raducanu v nominaci. Je jenom dobře, že přijede, bude to atraktivní pro diváky a chceme hrát proti nejlepším,“ vyjádřil se k nominaci Pála. I přesto, že přijede loňská vítězka US Open, budou Češky favoritkami, protože se na rozdíl od Britek všechny nachází v TOP 100.

„Markéta Vondroušová nedávno výborně překonala zranění. V Americe teď zahrála dva pořádné zápasy a věřím, že bude v pořádku. Terka Martincová hraje nejlepší tenis kariéry a Katka se dokáže prosadit i ve dvouhře,“ vyzdvihl kapitán kvality hráček.

V nominaci je i Karolína Muchová, která se na turnaji v Miami vrátí po zranění. „Doufejme, že se jí bude dařit, už se jí budou vyhýbat zranění a dostane se opět do formy, protože má skvělý tenis,“ řekl na její adresu Pála.

Britský tým povede grandslamová vítězka

Tým Velké Británie logicky povede Emma Raducanu. Vítězka US Open a jediná Britka v TOP 100 zažije v týmové soutěži debut. V letech 2019 a 2020 sice byla součástí týmu, ale do žádného utkání nezasáhla.

Velkou Británii bude reprezentovat také Harriet Dart. Ta se nachází na 122. místě a v Indian Wells se překvapivě probojovala do osmifinále. Nejdříve postoupila po skreči Konjuh. Poté si ve třech setech vyšlápla na Elinu Svitolinu a ve třetím kole porazila Kaiu Kanepi. Zastavila ji až Madison Keys. V nominaci ji doplní Katie Swan a Sonay Kartal.

Pro Raducanu to bude těžká role. Hned při premiéře plní roli týmové jedničky. Tým tak nejvíce spoléhá právě na ni. „Na tuto výzvu se těšíme. I když byla součástí našich týmů v letech 2019 a 2020, bude Emma ve dvouhře debutovat," řekla kapitánka britského týmu Anne Keothavong.

České tenistky tak mají kromě žebříčkového postavení jako výhodu i domácí prostředí. Čeští fanoušci dokáží během zápasů vytvořit skvělou atmosféru, která motivuje tenistky k lepším výkonům. Dá se očekávat, že malý centrkurt pražské Štvanice bude vyprodaný. Lístky se začnou prodávat 31. března.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full