Emma Raducanuová: Vyhrála jsem grandslam, to mi nikdo nesebere

Zdroj fotky: Getty Images

Britská tenisová princezna nenavázala na loňský ročník Wimbledonu, kde došla až do čtvrtého kola. Po prohře dostala otázku, zda na sobě cítila určitý tlak. Jak odpověděla?

Ve druhém kole se Emma Raducanuová rozloučila s domácím publikem těžkou prohrou. Proti Caroline Garciaové neměla Britka mnoho šancí. Francouzka slavila výhru ve dvou setech. Na kurtu se přitom hráčky nezdržely ani hodinu a půl.

Na tiskové konferenci padaly otázky ohledně tlaku, jestli jí nějak ovlivnil či ovlivní během návratu na US Open. Nejprve se mladá Britka pousmála a pronesla, že tyto otázky dostává snad na každé tiskovce. „Není tu žádný tlak. Proč by tu měl být? Pořád je mi devatenáct. To je snad vtip? Však jsem vyhrála grandslam, to mi nikdo nesebere,“ odpověděla.


Na trávě mnoho času světová jedenáctka nestrávila. Před Wimbledonem se trápila s břišním svalstvem. Zranění ji pořádně ani nepustilo do přípravy. Turnaj v Nottinghamu opustila v prvním kole, do Eastbourne ani nedorazila.

„Neměla jsem před turnajem mnoho očekávání. Před prvním zápasem na Wimbledonu jsem sice říkala, že jsem fit, ale reálně jsem na kurtu strávila během měsíce tak sedm hodin. To, že jsem mohla soupeřit s holkami na takovém levelu, a dokonce jsem vyhrála kolo, je fajn úspěch,“ pronesla rodačka z Toronta.

Nyní následuje přechod na beton. Bude se snažit navázat na kvalitní přípravu před US Open. I na americký grandslam došlo a padlo pár otázek. „Návrat do New Yorku bude fajn. Mám odtamtud spoustu skvělých zkušeností, především s hraním na velkých kurtech, když jsou na vás namířeny reflektory, je to fajn.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full