Emma Raducanuová: Wimbledon je nejspeciálnější místo, kde se hraje tenis

Zdroj fotky: Getty Images

Britská vycházející hvězda a poslední šampionka z US Open se chystá na svou druhou účast na Wimbledonu. V loňském ročníku se probojovala do čtvrtého kola, kde předčasně vzdala zápas s Annou Tomljanovičovou. Letos cítí od domácích fanoušků ještě větší podporu.

Emma Raducanuová se letos na trávě příliš neohřála. Odehrála pouze pár gamů v Nottinghamu, dál ji nepustilo zranění břišního svalstva. Byl to poněkud hořký návrat na podnik, kde před rokem debutovala na okruhu WTA. Nakonec se nepředstavila ani v Birminghamu, který měla v plánu.

V All England Clubu se však dala dohromady. „Na začátku týdne jsme s týmem ještě nevěděli, jestli to půjde. Nakonec to vypadá moc dobře. Všichni se na Wimbledon těšíme a jsme připraveni,“ usmívala se britská tenistka před turnajem.

Emma Raducanuová letos zahájí své tažení za obhajobou osmifinále na centrálním dvorci. V pondělí se utká v zápase prvního kola s Alison Van Uytvanckovou. Zápas proti Belgičance bude rozhodně zajímavý, protože osmadvacetiletá tenistka umí na trávě zahrát hodně dobře. Společně se utkaly pouze jednou na betonech a ve dvou setech zvítězila Raducanuová.

„Moc se těším, že budu zpět na Wimbledonu. Myslím, že je to nejspeciálnější místo, kde se hraje tenis. Hodně inspirativní a motivující místo. S velkým nadšením vyhlížím pondělní zápas na centru, cítím se být připravená,“ komentovala světová jedenáctka kouzlo londýnského grandslamu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílel uživatel @emmaraducanu

Devatenáctiletá Britka cítí podporu nejen místních fanoušků. Palce jí drží i zaměstnanci areálu v All England Clubu. „Letos se cítím opravdu zvláštně. Když procházím areálem, tak vidím, že jsou všichni se mnou. Dokonce mě zastavilo několik zaměstnanců, aby mi řeklo, že na to mám a že mi moc fandí. Mnozí mi vyjadřují podporu, je to velmi speciální,“ vyjádřila se nejlepší Britka na žebříčku WTA.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full