Exhibice, nebo finále? Alexander Bublik svým počinem překvapil diváky i soupeře

Zdroj fotky: ATP Tour

Kromě Laver Cupu se tento týden hrají i další tenisové turnaje. Jedním z nich byl turnaj v Métách, kde finále obstaral Alexander Bublik a Lorenzo Sonego. První jmenovaný v jednom momentu zápasu přepnul do exhibičního módu a zahrál nečekaný úder. Jaké problémy si tímto rozhodnutím v utkání způsobil?

Rozdílné cesty finalistů 

Letošní finále turnaje ve francouzském městě Méty obstaral Alexander Bublik a Lorenzo Sonego. Kazašský tenista a třetí nasazený musel zvládnout tři těžké třísetové zápasy. Do finále následně postoupil po skreči Stana Wawrinky za stavu 2-1. Sonego se prezentoval lepšími výsledky než jeho soupeř. Ve svých zápasech neztratil ani set. Dokonce se mu podařilo vyřadit i obhájce titulu Huberta Hurkacze.

Exhibiční úder připravil Bublika definitivně o trofej

Zatímco pro Alexandera dnes šlo o druhé letošní finále, Sonego si o trofej zahrál poprvé od loňského června. Oba hráči vstoupili do finálového zápasu skvěle. Ani jeden z nich nepřišel o podání. Alexander Bublik v desáté hře dokonce odvrátil setball a sada dospěla do tiebreaku. V té byl od samého začátku lepší Sonego. I proto ji vyhrál poměrem 7-3 a dostal se do vedení.

Druhý set už nebyl tak vyrovnaný. Sonego se rychle ujal vedení s breakem, které potvrdil a navýšil na 3-1. Hned v následující hře dostal šanci na double break. Kazašský tenista se ale během této výměny odhodlal ke zvláštnímu kroku. Bublik místo toho, aby jasně smečoval a breakball odvrátil, míček odehrál rukojetí rakety. Výměna stále pokračovala. Sonego ji i přes tuto zvláštnost nakonec získal a dostal se do vedení 4-1. Nutno podotknout, že takový úder se během finále turnaje v takto důležitý moment často nevidí.

Třetí titul, každý na jiném povrchu

Tato výměna v dalším průběhu utkání Sonega nijak nerozhodila. Vedení s dvěma breaky si pohlídal a nakonec zvítězil po setech 7-6, 6-2. Získal tak třetí titul z okruhu ATP a první na tvrdém povrchu. První vyhrál v roce 2019 na trávě v Antalyi a druhý minulý rok na antuce v italském Cagliari. Opanoval tak turnaj na každém povrchu. Díky zisku titulu se navíc posune zpět do TOP 50, a to konkrétně na 45. místo. Před turnajem se nacházel na 65. příčce.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full