Fabian Marozsan šokoval v Římě, maďarský kvalifikant si vyšlápl na Alcaraze

Zdroj fotky: Getty Images

Po vypadnutí Aryny Sabalenky končí i mužský šampion z Madridu. Jeho přemožitelem se stal Fabian Marozsan, který úspěšně prošel kvalifikací. Prohru světové dvojky můžeme označit zatím za největší překvapení letošního ročníku turnaje v Římě a možná i celé dosavadní sezóny.

Debut na okruhu ATP 

Fabian Marozsan minulý rok poprvé proklouznul do TOP 200 a vyhrál svůj první challengerový titul. Tento týden v Římě debutoval v hlavní soutěži na okruhu ATP. Jako 135. hráč světa ale musel nejprve projít kvalifikací. Hned v prvním zápase byl jedinou hru od vyřazení. Průběh utkání ale otočil a vyhrál poměrem 6-0, 2-6, 7-5. Finále kvalifikace zvládl ve dvou setech.

Soupeřem Marozsana při debutu v hlavní soutěži byl Corentin Moutet. Toho porazil po dvou hodinách poměrem 6-0, 6-7, 6-2. Další obětí rozjetého Maďara se stal Jiří Lehečka. Jejich utkání bylo přerušeno kvůli dešti. Fabian Marozsan dohrávku zvládl a vyhrál po setech 4-6, 6-1, 7-6. V tiebreaku přitom prohrával 1-3.

Životní výhra maďarského tenisty

Odměnou za zvládnutí těchto náročných zápasů mu bylo utkání s Carlosem Alcarazem. Vítěz turnajů v Barceloně a Madridu úspěšně debutoval v Římě a proti Fabianovi byl obrovským favoritem. Utkání ale mělo úplně jiný průběh než všichni očekávali.

Marozsan jako první prolomil podání soupeře a dostal se do vedení 3-1. On sám byl na servisu v prvním setu stoprocentní úvodní sadu bez problémů získal. Maďar prolomil podání Carlose jako první i ve druhé sadě. Break ale nedokázal potvrdit a druhé dějství dospělo do tiebreaku. Ve zkrácené hře prohrával již 1-4. Fabian zůstal soustředěný a zvítězil poměrem 6-3, 7-6.

"Nemůžu tomu uvěřit. Včera v noci jsem o této výhře snil a teď je to skutečnost. Snažil jsem se vyhrát pár her a nakonec jsem porazil světovou jedničku a toho nejlepšího v našem sportu," řekl šťastný vítěz.

"Všechno dnes bylo skvělé. Diváci, počasí i kurt. V tiebreaku jsem prohrával 1-4 a potom jsem vyhrál 6 bodů v řadě. Nevím, jak jsem to dokázal a co se během těchto bodů dělo. Já se jen snažil vrátit každý míč zpět a hrát co nejlépe."

Pro maďarského kvalifikanta to je největší výhra kariéry. Poprvé dokázal porazit hráče z TOP 10. Ve 4. kole se utká s Chorvatem Bornou Čoričem, který dokázal v Madridu postoupit do semifinále.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full