Fabio Fognini v problémech! Ital může přijít o Wimbledon

Zdroj fotky: Getty Images

Italský bouřlivák Fabio Fognini je v pořádném maléru. Nepodstoupil poslední dva dopingové testy a pokud se situace co nejdříve nevysvětlí, může přijít i o Wimbledon. Co se konkrétně stalo?

Fabio Fognini zmeškal svůj první dopingový test v květnu. Zkraje května se účastnil Italian Open, ale aplikace na změnu polohy pro agenturu odebírající vzorky sportovců ukazovala, že je ve svém domě v jiném italském městě. Fognini tvrdí, že měla aplikace výpadek a nemohl tak svou polohu změnit, všechny problémy nahlašoval agentuře. Nakonec dostal italský tenista varování.

Druhý problém nastal o měsíc později. Šestatřicetiletý tenista je velkým fanouškem Interu Milán, a tak se vydal podpořit svůj milovaný tým na finále Ligy mistrů do Istanbulu. Tentokrát však Fognini zapomněl nahlásit svůj odlet na fotbalový svátek a agentura jej opět nenašla tam, kde měl být. Obdržel tak druhé varování, a to ze dvou plánovaných dopingových testů v řadě. Pokud se situace nevyřeší, může přijít i o Wimbledon. Navíc musel sledovat prohru Interu, nebyl to pro Itala úspěšný výlet.

Fognini může dopingovou agenturu požádat o náhradní test, ale pravidla jsou v tomto ohledu velmi striktní. Šance, že z těchto zmeškaných testů nebudou vyvozeny žádné důsledky, je poměrně malá.

Někdejší světová devítka se naposledy představila na Roland Garros, ve třetím kole vypadla s Rakušanem Ofnerem po pětisetové bitvě. A kde se představí příště? To je velmi zapeklitá otázka…

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full