Feliciano Lopez ještě nekončí, na posledním turnaji na Mallorce válcuje favority

Zdroj fotky: Getty Images

Španělský tenista Feliciano Lopez se tento týden na Mallorce loučí s kariérou. Ještě naposledy si užívá pocit vítězství. Porazil dva favorizované soupeře a naposledy slaví postup do čtvrtfinále na okruhu ATP.

Poslední turnaj v kariéře

Feliciano Lopez věděl již minulý rok, že letošní sezóna bude jeho poslední. Ke konci své kariéry měl přání zahrát si naposledy na třech turnajích, a to v Acapulcu, Barceloně a Queen's Clubu.

Těchto akcí se skutečně zúčastnil. Divokou kartu obdržel také na turnaj ve Stuttgartu a challenger v Murcii. Jediné vítězství zaznamenal v Mexiku, kde v prvním kole porazil Chrise Eubankse. Úplně poslední zastávkou Španěla je tento týden turnaj na Mallorce, kde měl obdržení divoké karty jisté již od zimy.

Loučení vychází na jedničku 

Rozlučka na domácím travnatém turnaji Lopezovi zatím vychází. Los mu do prvního kola určil za soupeře Australana Maxe Purcella, který tento rok zaznamenal obrovský posun ve dvouhře. Feliciano v celém zápase ani jednou nepřišel o servis a vyhrál po setech 6-3, 7-5.

Následně se utkal s Jordanem Thompsonem. Australan na nedávném turnaji v Hertogenboshi postoupil do finále. Průběh tohoto zápasu byl napínavější než v tom prvním. O první sadě rozhodoval tiebreak. Španěl ve zkrácené hře odvrátil setball a set vyhrál. Následně jednoznačně prohrál druhé dějství. Feliciano Lopez ale udržel nervy na uzdě a nakonec vyhrál po setech 7-6, 1-6, 6-3 a naposledy vybojoval postup do čtvrtfinále na hlavním okruhu.

"Možná to je osud. Vše, co se tento týden děje, tady na mě celou dobu čekalo. Je to velmi těžké popsat," řekl po Španěl výhře.

Jeho dalším soupeřem bude Němec Yannick Hanfmann, který překvapivě vyřadil obhájce titulu a prvního nasazeného Stefanose Tsitsipase. Dokáže Španěl i tentokrát uspět?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full