Francis Roig našel náhradu za Nadala, nově bude trénovat Sloane Stephens

Zdroj fotky: Getty Images

Minulý týden oznámil Rafael Nadal prostřednictvím sociálních sítí ukončení spolupráce s jeho dlouholetým trenérem Francisem Roigem. Nyní se Španělův bývalý trenér domluvil na spolupráci s vítězkou US Open z roku 2017. Dokáže ji dovézt zpět mezi nejlepší hráčky světa?

Angažmá u bývalé světové trojky 

Není tomu ani týden, co úspěšná dvojice Nadal/Roig oznámila ukončení spolupráce. Důvodem odchodu španělského trenéra byl start vlastního projektu. Nyní se na svět dostala informace, že uzavřel spolupráci se Sloane Stephens a stal se jejím novým trenérem. O tuto zprávu se vítězka US Open podělila na svém twitterovém účtu.

"Jsem ráda, že mohu nově ve svém týmu přivítat mého nového trenéra Francise Roiga. Doufám, že naše společná cesta bude úspěšná. Pojďme se dát do práce," napsala ke společné fotografii vítězka US Open.

Sloane Stephens má s Nadalem společnou jednu věc. Za svůj oblíbený povrch označuje antuku. Francis Roig díky práci s Rafou tedy může Američance předat cenné zkušenosti, které za celé roky na tomto povrchu pochytil u jeho bývalého hvězdného svěřence. Dokáže se ale Američanka pod jeho vedením vrátit mezi elitu? To uvidíme v následujícím roce.

Tento rok se jí podařilo vyhrát jeden turnaj a to v mexické Guadalajaře, kde ve finále porazila Marii Bouzkovou. Vyhrála tak první titul od roku 2018. Nejlepší výsledek na grandslamu zaznamenala na antukovém Roland Garros. Tam postoupila do čtvrtfinále, kde ji porazila Coco Gauff. V Paříži si ale v minulosti zahrála i finále.

Nového trenéra našel i Nadal

Novou posilu v týmu, a náhradu za Roiga, má i Rafael Nadal. V pondělí na svém instagramu oznámil, že novým členem jeho týmu se stal Gustavo Marcaccio. Novinku dvaadvaceti násobný grandslamový vítěz zveřejnil tři dny po ukončení spolupráce s Roigem. Argentinec pracuje v Akademii Rafaela Nadala od dubna 2021. Podle Španěla bude cennou posilou do týmu.

Marcaccio má za sebou mnoho zkušeností s trénováním profesionálních hráčů. V letech 2016-2018 byl koučem krajana Guida Pelly. Pod jeho vedením hráli také další Argentinci jako Juan Monaco, Maximo González a také Ekvádorec Giovanni Lapentti. Působil také na WTA Tour. V minulosti trénoval Světlanu Kuznetsovou a Paulu Ormaecheu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full