Francouzský veterán Gilles Simon po prohře v Paříži ukončil kariéru

Zdroj fotky: Getty Images

Gilles Simon na okruhu debutoval v roce 2002, kdy mu bylo osmnáct let. Nyní, ve věku třiceti sedmi let, odehrál svůj poslední zápas kariéry. V Paříži se s publikem rozloučil ve velkém stylu. Jak probíhal poslední turnaj Francouze?

Konec ve velkém stylu 

Francouzský tenista se rozhodl ukončit kariéru na domácím turnaji v Paříži. Kvůli svému postavení v žebříčku obdržel od pořadatelů turnaje divokou kartu. Tu využil velmi dobře. V prvním kole se utkal s Andym Murraym. S Britem prohrával 4-6, 3-5. Gilles Simon se ale nevzdal a utkaní otočil. Zvítězil po setech 4-6, 7-5, 6-3 a oslavil tak první a zároveň poslední výhru nad Murraym.

Ani ve druhém kole na něj nečekal jednoduchý soupeř. Tentokrát to byl Taylor Fritz, který zároveň usiloval o postup na Turnaj mistrů. To mu ale francouzský veterán neumožnil. První set vyhrál Simon poměrem 7-5. Fritz nepřestával bojovat. Druhé dějství vyhrál Fritz a zápas dospěl do rozhodující sady. Tam rozhodlo až ztracené podání Fritze v deváté hře. Gilles Simon vyhrál po setech 7-5, 5-7, 6-4 a čekal jej zápas proti Felixovi Augerovi-Aliassimemu.

"Je mi ctí, že zítra budu hrát proti Felixovi. Těším se na ten zápas. Felix je jeden z mých nejoblíbenějších hráčů. Pokud moje kariéra skončí zápasem proti němu, tak se s tím smířím," řekl před zápasem s rozjetým Kanaďanem.

Gilles měl pravdu. Felix jej porazil a ukončil tak jeho kariéru. Zápas trval hodinu a půl a kanadský tenista vyhrál po setech 6-1, 6-3. Po utkání proběhlo na kurtu rozloučení se Simonem, kterého se kromě Francouzova týmu a Felixe zúčastnil i Lucas Pouille.

"Tento rok jsem si hlavně chtěl zahrát na French Open a tady v Bercy. Chtěl jsem si naposledy užít publika a vyhrát jeden, dva, tři zápasy. Letos jsem prožil asi největší emoce ve své kariéře. Právě pro tohle jsem hrál tenis. Děkuji všem," vzkázal fanouškům.

Jaká byla kariéra Simona? 

Za svou dlouholetou kariéru dokázal vyhrát 504 utkání na okruhu ATP. Dosáhl na šestou pozici v žebříčku a na čtrnáct turnajových titulů ve dvouhře. Dvakrát si zahrál čtvrtfinále na grandslamu, a to na Australian Open a ve Wimbledonu. Gilles Simon je také vítězem Davis Cupu z roku 2017. Mezi další úspěchy Francouze můžeme zařadit dvě finále z turnajů Masters a semifinále na Turnaji mistrů.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full