Fritz a Lehečka spojili síly ve čtyřhře, v Londýně vyřadili finalisty Australian Open

Dnešním dnem odstartoval další travnaté turnaje. Konkrétně v Londýně můžeme sledovat tažení Jiřího Lehečky, a to jak ve dvouhře tak i ve čtyřhře. V Queen's Clubu spojil síly s Taylorem Fritzem a v prvním kole se postarali o velké překvapení.

Americká a česká jednička spojily síly

Letos se spolu dvakrát utkali na okruhu ATP. Nyní Jiří Lehečka a Taylor Fritz spojili síly a vytvořili nový deblový pár. Oba hráči zahájili travnatou sezónu minulý týden ve Stuttgartu a oba shodně prohráli ve 2. kole. Český hráč nestačil na pozdějšího vítěze Francise Tiafoa a Američan na Maďara Martona Fuscovicse. Tento týden se oba tenisté rozhodli zúčastnit turnaje v londýnském Queen's Clubu.

Překvapivá výhra nad finalisty grandslamu

Do prvního kola čtyřhry obdrželi těžké soupeře v podobě dvojice Nys/Zielinski. Monacko-polský pár letos odehrál finále na Australian Open a také bez ztráty setu vyhrál turnaj v Římě. Proti americko-české dvojici byli jasní favorité.

Zkušenější deblisté podle předpokladů získali první set poměrem 6-3. Druhá sada měla úplně stejný průběh ale ve prospěch outsiderů. Fritz s Lehečkou prorazili v osmé hře podání soupeřů a následně srovnali stav utkání.

Rozhodoval supertiebreak do deseti bodů. Americko-česká dvojice se na začátku dostala do vedení 5-1. Soupeři ale dokázali otočit na 7-6. Fritz a Lehečka nakonec tlak ustáli a vyhráli poměrem 3-6, 6-3, 10-7.

Dařilo se i dalším deblistům

Jiří Lehečka nebyl jediným úspěšným českým deblistou. V akci dnes byla také Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková. Češky v Berlíně porazily dvojici Martič/Sakkari po setech 6-2, 2-6, 10-8.

Své tažení v Birminghamu po boku Marty Kostyuk úspěšně odstartovala také Barbora Krejčíková. Zvítězily poměrem 6-7, 6-4, 10-6. Na stejném turnaji se z výhry 6-4, 6-1 radovala i Barbora Strýcová se Su-Wei Hsieh.