Holger Rune má za sebou náročnou sobotu

Dánský tenista Holger Rune se tento týden zúčastnil turnaje v italském Sanremu. Tam plnil roli prvního nasazeného a došel si pro svůj pátý challengerový titul v kariéře, když ve finále porazil italského kvalifikanta. Ve stejný den jej ale čekal další zápas na jiném turnaji, v jiném státě. Jak probíhal náročný den mladého tenisty?

Nejdříve titul z Itálie

Holger Rune si jako první nasazený zahrál na challengerovém turnaji v Sanremu. Svou pozici v pavouku potvrzoval a v zápasech dominoval. Na cestě do finále neztratil ani jeden set. Postupně porazil Tiurneva, Fatice, Giganteho a Arnaboldiho. Nejnáročnější z těchto zápasů pro něj byl pravděpodobně hned ten první. Tam vyhrál poměrem 6-3, 7-6. Tiebreak přitom vyhrál až 14-12 po odvrácení dvou setballů.

Ve finále Holgera čekal italský kvalifikant Francesco Passaro. Ten na cestě do finále ztratil jen jeden set a porazil jména jako Ernests Gulbis, Borna Gojo nebo Gianluca Mager. Špatně nehrál ani ve finále. První set sice vyhrál poměrně hladce Rune, ale Ital si na jeho hru začal zvykat a druhý set vyhrál. Passaro se ve třetím setu dokonce dostal do vedení s breakem. Ten ale nedokázal potvrdit a Holger srovnal. Hned poté vzal Passarovi podání znovu a nakonec tedy vyhrál po setech 6-1, 2-6 a 6-4. Titul Runeho posune na 79. místo v žebříčku, což bude jeho nové žebříčkové maximum.

Následoval přesun do Monte Carla

V pondělí začíná hlavní soutěž turnaje Masters v Monte Carlu, kterého se Rune účastní také. Ranking jej ale nepustil přímo do hlavní soutěže, a tak musel do kvalifikace. Ta startovala včera a mladý Dán se po zisku titulu musel přesunout na tento turnaj poměrně rychle. Naštěstí pro něj jsou tato dvě místa od sebe vzdálená pouze zhruba hodinu autem.

V 17 hodin tedy nastoupil do již druhého zápasu v tento den. V Monaku se v prvním kole kvalifikace utkal s Moldavanem Radu Albotem. Rune si přivezl dobrou formu z Itálie a zvítězil po setech 6-2, 6-4. Jeho soupeřem ve finále kvalifikace bude Maxime Cressy.

Rune nebyl jediný hráč s náročným programem

Stejně náročný přesun jako Holger absolvoval Ital Flavio Cobolli. Ten svůj sobotní program na rozdíl od Dána odstartoval v Monte Carlu. V prvním kole kvalifikace si vyšlápl na Huga Gastona. Toho porazil ve dvou setech 6-4, 6-2. Následně se musel přesunout zpět do Sanrema, kde den předtím vybojoval postup do finále čtyřhry. To však se svým parťákem Gigantem prohrál po setech 6-4, 3-6, 9-11.