Holger Rune se i nadále trápí. Dánský mladík natahuje šňůru proher

Zdroj fotky: Getty Images

Po úžasném výkonu na Roland Garros se Holger Rune poprvé v kariéře dostal do nejlepší třicítky světového žebříčku. Na životní výkon na grandslamu se mu však nepodařilo navázat. Dánský tenista se nyní topí v dlouhé sérii porážek.

Devatenáctiletý Dán naposledy slavil výhru na okruhu ATP na konci května. Holger Rune si tehdy po vynikajícím výkonu vyšlápl na Stefanose Tsitsipase. Ve čtvrtfinále však v severském derby nevyzrál na Caspera Ruuda.

Od té doby se rodák z Gentofte představil na šesti turnajích, ve všech případech se loučil v prvním kole. Setů prohrál 13 a sadu urval pouze ve dvou případech.

Tolik proher v řadě na dvou různých površích, to neznačí nic dobrého. Navíc Rune působí na kurtu lehkovážně, mnoho důležitých výměn nezvládá, a navíc hodně chybuje. Hodně dělá i Dánova psychika. Je známý tím, že hlavou ještě zápasy častokrát nezvládá a vyruší jej každá maličkost.

Na turnaji v chorvatském Umagu dostal v prvním kole volný los. Ve druhém odehrál utkání se Zapatou Mirallesem. Dánský teenager začal velice dobře, úvodní set ovládl 6:3. Ve druhém se však Španěl dostal do rytmu a hodně se zlepšil. Třetí sada nabídla poměrně jednoznačnou záležitost. Rodák z Valencie převzal kontrolu nad zápasem, využil každého kratšího míčku a dokráčel si pro výhru.

Rune tak utrpěl již sedmou porážku v řadě a chuť si bude chtít spravit na amerických betonech, kde se odehrají přípravné turnaje před US Open.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full