Holger Rune vynadal rozhodčímu a následně vyprovodil Djokoviče

Zdroj fotky: Getty Images

Velmi třaskavou bitvu přinesl čtvrtfinálový duel mezi nasazenou jedničkou Novakem Djokovičem a dánskou hvězdičkou Holgerem Runem. Zápas provázely sporné momenty, dohady s umpirovým i dešťová pauza.

Holger Rune si ve čtvrtfinále turnaje v Římě vyšlápl na prvního nasazeného Novaka Djokoviče. Šlo o velmi solidní souboj, který diváky rozhodně bavil. Poprvé po 18 letech tak ve finále v Římě nebude ani jeden z dvojice Djokovič, Nadal. Byla to dlouhá doba nadvlády těchto dvou mužů, avšak právě nyní skončila.

Do zápasu se srbským tenistou vstoupil Rune impozantně. I přes to, že měl úspěšnost prvního servisu pouhých 30 % dokázal vytáhnout velmi solidní počet vítězných míčů a méně chyboval. První sadu opanoval poměrem 6:2.

Uprostřed druhé sady přestal dánský tenista hrát, když se domníval, že míček od Djokoviče byl moc dlouhý. Jelikož se v Římě nepoužívá jestřábí oko, tak ke stopě spěchal umpirový rozhodčí Mohamed Lahyani, který s názorem Runeho nesouhlasil.

„Ty jsi absolutní vtip, chlape! Jste vůbec vy rozhodčí potrestáni, když uděláte chybu? Protože když my uděláme chybu, tak dostaneme pokutu. Prosím, respektuj hráče,“ rozčiloval se po verdiktu tak moc, že se jej snažil brzdit z boxu pro hráče trenér Mouratoglou. „Vždycky je to umpiorvý rozhodčí, kvůli kterému vypadám jako špatný kluk,“ prohodil ještě člen elitní světové desítky.

Druhou sadu dánský tenista prohrál, ale koncovka setu byla přerušená krátkým deštěm. Po pauze si Djokovič došel pro potřebné dva míčky a druhou sadu uzmul poměrem 6:4.

Do rozhodující sady vstoupil lépe rodák z Gentofte, který si velmi rychle vybudoval bezpečný náskok. Nespokojený s umpirovým byl i Srb, který si stěžoval, že mu trvá dlouho, než zahlásí skóre. „Jaký smysl má, že děláš tak velkou pauzu mezi hlášením skóre v italštině a angličtině? Snažíš se být herec, nebo co?“ zlobil se šestinásobný šampion z Říma.

Třetí set nakonec lépe zvládl dvacetiletý dánský tenista, když jej uzmul poměrem 6:2. Rune tak podruhé v kariéře přemohl Djokoviče, naposledy se tak stalo loni v Paříži, kde byl Srb také šestinásobným šampionem.

Radost z výhry i uznání Djokovičovi

„Je to pro mě opravdu veliké vítězství,“ začal Rune během rozhovoru na kurtu bezprostředně po své výhře. „Samozřejmě se mi to povedlo i loni v Paříži, ale každý zápas proti Novakovi je pro mě obrovskou výzvou. Je to jeden z nejlepších hráčů, kteří kdy hráli tenis. Věděl jsem, že musím být v nejlepší formě, což jsem si řekl už včera a dneska to tak bylo. Jsem na sebe strašně pyšný a užívám si tu každý okamžik,“ usmíval se dánský mladíček.

„Samozřejmě zůstávám skromný. Mám toho ještě hodně před sebou,“ vzkázal dvacetiletý tenista. „Myslím, že člověk by měl být vždycky pokorný. Myslím, že já takový jsem, tedy doufám v to a doufám, že mě tak lidé vnímají. Na kurtu jsem obrovský bojovník a při svých zápasech tam nechávám všechno. Jsem super pyšný, že jsem dnes dokázal vyhrát. Musel jsem tvrdě bojovat a hrát svůj nejlepší tenis,“ přiznal.

„Obrovská pochvala Novakovi, jsem jeho velký fanoušek. Je pro mě obrovskou inspirací a přeji mu jen to nejlepší. Vím, že ke konci zápasu, když Novak přejde do tohoto módu, nemá co ztratit a hraje opravdu uvolněně a agresivně,“ popsal sílu svého soupeře. „Když chcete zápas ukončit, je to opravdu těžké. Dostává vás pod velký tlak, ale podařilo se mi trefit několik dobrých podání a úderů, no a také jsem zůstat odvážný. To bylo nejdůležitější,“ hodnotil klíčové aspekty svého úspěchu.

Během své premiérové účasti v hlavní soutěži v Římě dokráčel Holger Rune už do semifinále. V cestě do finále stojí norský tenista Casper Ruud, kterého v kariéře zatím nedokázal ani jednou porazit.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full