Holger Rune vysvětluje své chování: Mám neskutečný zápal pro hru

Zdroj fotky: Getty Images

Velký poprask způsobil Holger Rune po porážce na Roland Garros. Ve čtvrtfinále jej překonal Casper Ruud a už během zápasu se začalo přiostřovat. Dohadování s rozhodčím, vyhození matky z publika i chabé podání ruky. Vrchol konfrontace dvou Seveřanů se však stal mimo dohled kamer v útrobách stadionu. Nyní se ke svému chování vyjádřil mladý Dán.

O celám incidentu, který se stal na letošním French Open, jsme již psali. Podrobnější informace s pohledy obou zúčastněných se dočtete v tomto článku. S odstupem času komentoval celou situaci i jeden z aktérů, Holger Rune. Své chování přirovnal dokonce k Federerovi.

„Pokud jste sledovali Rogera Federera, když byl mladý, tak se choval čtyřicetkrát hůř než já. A nyní je jedním z nejsympatičtějších tenistů na celé tour,“ začal devětadvacátý tenista světa. „Takže si myslím, že mám hodně času na to, abych zlepšil své chování a naučil se krotit emoce. Mám neskutečný zápal pro hru a občas to až příliš dávám najevo.“

Stále je rodák z Kodaně mladý a na svém chování se snaží postupem času pracovat. „Je mi stále pouze devatenáct. Jsem mladý, proto se snažím, abych každý den našel něco pozitivního na svém chování. To je podle mě progres,“ komentoval posuny. „Vidím v nás lidech rozdíly a myslím si, že je to skvělé. Pokud by lidé byli stejní a chovali by se stejně, tak by bylo strašné žít na tomto světě. Je skvělé si myslet co chcete a chovat se jak chcete,“ rozpovídal se mladý dánský tenista.

Po Roland Garros si naordinoval zápasovou pauzu. Objevil se na travnatém turnaji v Halle, kde však padl v prvním kole. Jeho přemožitelem byl Pablo Carreño Busta. Poté se přesunul do Británie, kde se připravuje na turnaj v Eastbourne. V úterý 21. června by měl vyzvat domácího Ryana Penistona, který před týdnem vyprovodil z podniku v Londýně Caspera Ruuda.

O týden později bude Rune vyhlížet svou wimbledonskou premiéru. Loni se totiž nacházel až ve třetí stovce žebříčku a na start v All England Clubu neměl nárok.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full