Hopman Cup je zpátky, bude se hrát ve Francii

Zdroj fotky: Getty Images

Mezinárodní tenisová federace (ITF) dnes oznámila, že soutěž smíšených reprezentačních týmů – Hopman Cup – se vrátí v roce 2023 poté, co přišla o novoroční místo v tenisovém kalendáři. Další ročník se bude hrát od 19. do 23. července ve francouzském Nice, tedy krátce po Wimbledonu.

Turnaj družstev bude hostit tenisový areál Nice Lawn Tennis Club až do roku 2027 jako součást pětileté smlouvy mezi ITF a barcelonskou společností Tennium, která provozuje několik turnajů ATP a WTA.

Soutěž byla založena v roce 1989 a nejvyšší počet šesti titulů vybojovaly Spojené státy americké. Premiérový ročník vyhrálo Československo v australském Perthu. V březnu 2019 organizátoři oznámili, že se Perth od roku 2020 stane dějištěm nově založené týmové soutěže ATP Cup.

„Hopman Cup, jako jedinečná akce smíšených týmů, měl v srdcích tenisových fanoušků vždy zvláštní místo a jsem si jistý, že diváci v Nice si vychutnají příležitost vidět na turnaji některé z nejlepších světových hráčů a hráček,“ řekl prezident ITF David Haggerty.

V posledním ročníku turnaje, který byl pojmenován po australském velikánovi Harrym Hopmanovi, dovedl Roger Federer v roce 2019 Švýcarsko k titulu proti Německu.

Tenisovou sezónu 2023 zahájí nový smíšený turnaj družstev o 15 milionů dolarů – United Cup – s týmy z 18 zemí hrajícími zápasy ve třech australských městech.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full