Hráč týdne: Daniil Medveděv

Zdroj fotky: Getty Images

Daniil Medveděv momentálně vládne mužskému tenisu. Tento týden vyhrál turnaj v Dubaji. Pro bývalou světovou jedničku to je již třetí titul v řadě. Minulý týden na cestě za titulem neztratil ani set a za své výkony si zaslouží označení "hráč týdne."

První přemožitel Djokoviče

Do turnaje v Dubaji vstoupil Daniil Medveděv přesvědčivě. V prvním kole byl jeho soupeřem lucky loser Matteo Arnaldi, kterého porazil po setech 6-4, 6-2. Stejným výsledkem přehrál i Kazacha Alexandra Bublika. Čtvrtfinálový zápas proti Čoričovi se také vyvíjel podle představ vítěze US Open. Po zisku první sady v té druhé prohrával 0-2. Následně ale vyhrál 20 bodů v řadě a utkání vyhrál.

Soupeřem Medveděva v semifinále byla světová jednička Novak Djokovič. Ten v Dubaji odehrál první turnaj od Australian Open.  Daniil se hned v první sadě dostal do vedení 5-2. Jendo ztracené podání si Djokovič dokázal vzít zpět, ale set i tak prohrál. Medveděv pokračoval ve skvělém výkonu i v druhé sadě a nakonec vyhrál po setech 6-4, 6-4. Jako první hráč dokázal v tomto roce Novaka Djokoviče porazit.

Demolice obhájce titulu

Letos bylo finále mužského turnaje v Dubaji čistě ruské. Soupeřem Daniila Medveděva byl Andrey Rublev, který vyhrál trofej minulý rok. Poslední dva zápasy vyhrál obhájce titulu. Tentokrát to ale bylo jinak. Daniil Medveděv i nadále předváděl skvělý tenis. Rubleva rozdrtil a vyhrál po setech 6-2, 6-2. Po Rotterdamu a Dauhá vyhrál třetí turnaj v řadě a získal 18. titul z okruhu ATP.

"Je to skvělé. Začátek roku nebyl zrovna nejlepší. Když nevyhráváte turnaje, pochybujete o sobě, i když se vám daří v tréninku. Já o sobě velmi pochyboval. Nyní se ale cítím mnohem lépe," řekl po zisku trofeje Medveděv.

"Andrey umí způsobit všem hráčům na Tour velké problémy. Pokaždé co proti sobě hrajeme, snaží se abych trpěl. Já se snažím o to samé. Tentokrát jsem to byl já, komu se to podařilo. Náš příští zápas bude úplně jiný příběh," řekl na adresu zklamaného Rubleva.

Díky zisku titulu se Daniil Medveděv posune o jednu příčku. Opět se stane 6. hráčem světa. V této pozici vystřídá právě svého finálového soupeře.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. no neměl by válčit za Rusko na Ukrajině? Já být sportovcem tak proti Rusovi nebo Bělorusko i nenastoupím. Měla být v každém nějaká hrdost

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full