Hubert Hurkacz věnuje za esa peníze Ukrajině

Zdroj fotky: Getty Images

Polská tenisová hvězda, Hubert Hurkacz, se rozhodl po dobu Wimbledonu přispívat Ukrajině. Místní obyvatelé dostanou finanční odměnu vypočítanou z přesně trefených podání loňského semifinalisty londýnského grandslamu.

Světová desítka v neděli v podvečer oznámila, že bude během Wimbledonu trefovat esa na podporu lidí na Ukrajině. Konkrétně půjde o částku 100 euro za jedno trefené eso.

Pětadvacetiletý tenista bude v prvním kole soupeřem Alejandra Davidoviche Fokiny. Co se týče aktuální formy, tak bude Polák jistě favoritem. Před startem tenisového svátku totiž ovládl přípravný turnaj v Halle. Na cestě za titulem porazil například Augera-Aliassimeho, Kyrgiose či Medveděva.

Hurkacz navíc věří, že může Wimbledon ovládnout nějaká nová tvář. „Roger, Rafa, Andy i Novak udělali pro tento sport spoustu výborných věcí, předvedli mnoho neskutečných bitev. Ale myslím si, že je čas, aby se objevily na vrcholu i nové tváře,“ vyjádřil se před turnajem v All England Clubu rodák z Varšavy.

Polský tenis je nyní na vzestupu. Kromě konkurenceschopného Hurkacze mají polskou vládkyni především ženy, Iga Šwiateková absolutně dominuje.

A jak si Hurkacz vlastně stojí ve statistice vstřelených es? Polský tenista je na tom velice dobře. Ve 39 utkáních v letošní sezoně zvládl vyrobit 452 přesných a nechytatelných servisů, kterých se soupeř ani nedotkl. V průměru je to tedy 11,6 es na jedno utkání.

Na okruhu ATP je v letošním ročníků třetím nejplodnějším střelcem es. Zaostává pouze za americkou dvojicí Isner, Opelka. Ti však na výrazně větší počet es, ale odehráli méně zápasů. Isner, který statistice kraluje, má neuvěřitelný průměr 21,5 es na jedno utkání.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full