Hugo Gaston odstoupil během mečbolů soupeře

Zdroj fotky: Getty Images

Hugo Gaston letos přitahuje kontroverzemi. Francouzský tenista se opět vyznamenal, tentokrát na turnaji ve Veroně skrečoval soupeři, který měl tři mečboly. Na vině ovšem nebylo zranění ani nic podobného…

Světová dvaadevadesátka zažila povedené dva týdny, když na nižším okruhu vybojovala dva tituly. Nejprve opanoval challenger v rumunském městě Jasy, poté triumfoval v italském Terstu, třetí titul v řadě však nepřidá.

Gaston byl druhým nejvýše nasazeným hráčem na turnaji v italské Veroně a první set nad argentinským soupeřem vyhrál 6:3. Další gamy už však nevyznívaly pro Francouze ideálně, druhou sadu ztratil poměrem 2:6. Ve třetí rozhodující sadě prohrával 2:5 a podával, aby se udržel v zápase. Argentinec Trungelliti však rychle vedl už 40:0. Gaston celou situaci nezvládl a místo důstojného konce zápasu došel k síti ještě před odehráním mečbolu.

Tohoto aktu nesportovního chování v podání dvaadvacetiletého rodáka z Toulouse si všimli desítky fanoušků. Na sociálních sítích probíhají diskuze o tom, že by ATP měla jednání francouzského tenisty prošetřit, jiní se dožadují toho, aby se zakázala možnost odstoupení ze zápasu z jiných než zdravotních důvodů.

Pro někdejšího člena nejlepší světové šedesátky to nebyl první letošní incident. Na turnaji v Madridu hodil na kurt během výměny další míček, aby zmátl svého soupeře. Tato taktika však Francouzovi odlehčila peněženku, dostal totiž pokutu ve výši několika desítek tisíc euro. V minulosti měl také problémy s gamblingem.

Hugo Gaston hrál na okruhu ATP pouze jediné finále, před dvěma lety prohrál na antuce v Gstaadu s Casperem Ruudem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full