Hynek Bartoň zůstal v Pardubicích neporažený a slaví první titul mezi dospělými

Zdroj fotky: Pardubická juniorka

Před měsícem a půl vyhrál Pardubickou juniorku, teď si na tom samém místě došel pro první profesionální titul. Hynek Bartoň dotáhl překvapivé tažení do vítězného konce a skvěle využil divokou kartu od pořadatelů. Co pro něj zisk titulu znamená?

Divoká karta udělena do správných rukou

Na začátku srpna se Hynek Bartoň zúčastnil Pardubické juniorky. Tam patřil mezi jedny z největších favoritů na zisk trofeje. Tyto předpoklady potvrdil a vítězem se opravdu stal. Ve finále porazil svého kamaráda a prvního nasazeného Jakuba Nicoda ve dvou setech. Odehrál také čtyřhru s Maximem Mrvou, v níž společně došli až do finále.

Tento týden se na tom samém místě konal turnaj ITF s dotací 25 000 USD. Hynek Bartoň od pořadatelů obdržel divokou kartu do hlavní soutěže. První a druhé kolo zvládl bez problémů ve dvou setech, když porazil Slováka Tomáše Lánika a krajana Matthewa Donalda. Napínavou třísetovou bitvu svedl s druhým nasazeným Andrew Paulsonem. Toho porazil po setech 7-5, 4-6, 7-6. Do finále postoupil po výhře 6-2, 6-2 nad Toby Kodatem.

V Pardubicích neporažený

Ve finále se Bartoň utkal s třetím nasazeným Felixem Gillem. Brit hned v první hře přišel o podání, které v následující hře dohnal. Servis ale v prvním setu nebyl žádnou výhodou. Celkem bylo k vidění sedm proměněných breakballů. I druhá sada měla podobný průběh. Bartoň byl ve vedení 5-2, které sice ztratil, ale i druhý set nakonec vyhrál, a slavil tak titul po výhře 7-5, 7-5.

Hynek Bartoň tedy ovládl ve stejném roce Pardubickou juniorku i místní turnaj ITF. Díky tomu zůstal ve dvouhře v Pardubicích neporažený a může se těšit na výrazný posun žebříčkem. Pro mladého českého tenistu je to zatím největší titul kariéry a první mezi dospělými. Hynkovi se letos daří. Zahrál si mimo jiné i čtvrtfinále juniorského US Open a vyhrál turnaj G1 v německém Bamberku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full