Iga Swiatek: Bojuji proti násilí. Zprávy ohledně prezidenta tenisového svazu považuji za závažné

Zdroj fotky: Getty Images

Iga Swiatek se během úterního večera vyjádřila k obvinění za sexuální napadení, které bylo uvaleno na prezidenta Polského tenisového svazu. Ten byl z činu obviněn již několikrát. Naposledy na něj vznesla obvinění poslankyně Katarzyna Kotula a Iga Swiatek její obvinění podpořila.

Dvojnásobná grandslamová šampionka, Iga Swiatek, stojí za dalším vyšetřováním v případu polského tenisového prezidenta. Světová tenisová jednička vyjádřila podporu napadeným. “Jako současná světová jednička nemohu mlčet. Zprávy ohledně polského tenisového prezidenta považuji za závažné.”

Miroslav Skrzypczyński byl obviněn již několikrát. Kromě sexuálního obtěžování nezletilých tenistek, byl jeho bývalou manželkou, Renatou Skrzypczyński, a jeho dcerou obviněn z domácího násilí. K již zmíněným zločinům se nedávno přidala i polská poslankyně Katarzyna Kotula, která na něj vznesla podobná obvinění. Bývalá tenisová juniorka poskytla podrobný popis zneužívání a dodala, že se něco podobného stalo nejspíše i dalším mladým hráčkám. "Za zavřenými dveřmi se dotýkal mých intimních míst, mých prsou a hýždí. Miroslaw Skrzypczyński mě během tří let sexuálně napadl nejméně desetkrát... Byla jsem dítě, bylo mi 13... Byl to sexuální predátor."

Iga Swiatek zdůraznila, jak důležité je myslet na oběti a nabídnout jim potřebné pomoci. Požádala proto místní úřady, aby se případu znovu chopily a důkladně jej od začátku prošetřily. "Řídící orgány by měly určit, co se stalo, a doufám, že se o tento případ postarají. Není mým úkolem dělat práci ředitelů asociace nebo reportérů, na to jde o příliš závažný případ, který se týká životů a blaha ostatních." Polská jednička plně vnímá, že má na společnost vliv a zdůraznila, že nejdůležitější je umět si říct o pomoc, pokud je to potřeba.

Polská média zveřejnila řadu dalších anonymních svědectví od údajných obětí, ale Skrzypczyński je označil za "nepodložená" a jen za součást "brutálního politického boje".

V závěru nezapomněla poděkovat svému otci, který ji jako mladou chránil a zabránil tak tomu, aby se stala obětí něčeho takového.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full