Iga Swiatek: Před turnajem jsem hlavně odpočívala

Zdroj fotky: David Vařílek

Na Agel Open v Ostravě se představí nabitá světová špička včetně jedničky Igy Swiatek. Hlavní soutěž začíná dnes. Polská hráčka má ještě čas potrénovat, protože má v prvním kole volný los. V tom druhém ji bude čekat lepší z dvojice Ajla Tomljanovič/Shuai Zhang.

Iga Swiatek se po vítězství na US Open a zisku svého třetího Grand Slamu na chvíli odmlčela od kolotoče turnajů WTA. Zpět se vrací v Ostravě. Zde bude mít rodačka z Varšavy takřka domácí prostředí. To si pamatuje i z loňského ročníku, ve kterém prohrála semifinálový duel s Řekyní Marií Sakkari. "Byla to zábava, protože spousta lidí rozumí polštině. Takže jsem se cítila jako doma," zmínila na nedělní tiskové konferenci.

Domácí turnaj?

"Nemáme turnaj této kategorie, ale letos jsem hrála ve Varšavě (pozn. red. WTA 250). Ve Varšavě jsem doma, tady je však také milá atmosféra," povídala Polka, která do třetího největšího města České republiky dorazila pouze se svým otcem Tomaszem. "To je novinka, protože on se mnou vždy necestuje. Nikdo jiný tu není. Jsem ráda v klidu. Možná přijedou moji přátelé, ale jen pokud se dostanu do semifinále," pokračovala s úsměvem Iga Swiatek.

Kromě tatínka je se světovou jedničkou v Ostravě její sportovní psycholožka Daria Abramowicz. Na tiskové konferenci nemohl být opomenout dotaz, jestli jsou ve spojení s hlavním trenérem Tomaszem Wiktorowskim. "My už jsme něco takového udělali v Dubaji a Stuttgartu. On je pořád dostupný na mobilu a děláme spolu stále hodně práce jako přípravu na zápas."

Naladění mentální stránky po dalším Grand Slamu

"Hlavně jsem odpočívala. Využila jsem tento čas k přemýšlení a uklidnění se. Fyzicky jsem mohla dělat cokoliv. To bylo skvělé. Vrátila jsem se k tréninku ve Varšavě. Tento turnaj bude možná těžký, protože jsem pár týdnů nehrála zápas," podotkla Polka ke své současné formě. Uvidíme, zda ji její kratičká pauza po US Open bude limitovat. Minimálně v tréninku to tak nevypadá. Krátce před tiskovou konferencí ještě hrála výměny s osmnáctou hráčkou světa Američankou Madison Keys.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Iga Świątek (@iga.swiatek)

Rozdílný triumf na US Open oproti Paříži

"Znamená to pro mě moc. Především, protože jsem se necítila perfektně. Necítil jsem, že dosahuji své úrovně. Od čtvrtfinále jsem zahrála více solidních her a zlepšila jsem servis, což mi dost pomohlo. Měla jsem už týdny před turnajem potíže, jak víte. Nepamatuji si ten druh pocitu, že mohu vyhrát za jakýchkoliv podmínek, a přestože se necítím perfektně, mohu odehrát dobrý zápas."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full