Iga Šwiateková musela v Římě odstoupit kvůli zranění

Zdroj fotky: Getty Images

Skvělý zápas mezi světovou jedničkou Igou Šwiatekovou a Elenou Rybakinovou pokazilo zranění polské tenistky. Jak to vypadá s výhledem na Roland Garros?

Iga Šwiateková a Elena Rybakinová sváděly na italské antuce strhující bitvu. Po dvou hodinách byl stav 1:1 na sety a šlo se do rozhodující třetí sady, která se však kvůli zranění Polky nedohrála.

Problémy se u světové jedničky začaly objevovat už v koncovce druhé sady. Během tiebreaku si několikrát sahala na pravou nohu a po prohraném setu si vzala čas na ošetření a s doktorem opustila kurt. Vrátila se se zavázaným pravým stehnem a byl z ní cítit velký diskomfort.

Za stavu 2:2 ve třetí sadě se rozhodla utkání vzdát. Po zápase situaci nijak nekomentovala, ale hned ráno přistál příspěvek na sociálních sítích.

„Ahoj všem. Určitě přemýšlíte o tom, co se mi včera večer přihodilo. Nyní vše prověřujeme. Během druhého setu jsem si poranila stehno. Momentálně probíhá konkrétnější diagnostika, určitě vás budu informovat v následujících dnech,“ napsala na svůj osobní Twitter.

Šwiateková tak přišla o šňůru 25 vyhraných setů v Římě. Poslední hráčkou, která jí v Itálii sebrala set byla v roce 2021 Barbora Krejčíková a nyní na ni navázala Rybakinová.

„Nikdy není dobré skončit zápas takhle. Byl to opravdu dobrý zápas. Doufám, že to pro Igu není nic vážného, a přeji jí jen brzké uzdravení,“ prohlásila kazašská tenistka bezprostředně po utkání.

Už 22. května startuje Roland Garros, které polská tenistka již dvakrát ve své kariéře vyhrála. Jestli se dá Šwiateková do té doby do pořádku, je momentálně velmi nejisté.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full