Indian Wells: Jabeur přepisuje historii

Zdroj fotky: Getty Images

Je za námi další den z tenisového turnaje v Indian Wells. Diváci měli možnost sledovat první utkání mužského čtvtrfinále a zbylá čtvrtfinálová utkání u žen. U mužů opět došlo k překvapivým výhrám, když padl šampion z Miami i semifinalista Roland Garros. V ženských zápasech došlo k zápisu do historie. Kdo postoupil do semifinále se dozvíte v novém článku.

Prvním semifinalistou se stal Norrie

Do prvního mužského čtvrtfinále nastoupil britský tenista Cameron Norrie, který se utkal s Diegem Schwartzmanem. Šlo o čtvrté vzájemné utkání hráčů, přičemž Norrie z předchozích vyhrál dva a Diego jeden zápas.

Ve včerejším utkání nedal Brit Argentinci šanci. První set vyhrál Norrie jednoznačně 6-0. Schwartzman mohl odejít bez neoblíbeného kanára, ale nevyužil jeden jediný gameball, který si vypracoval. Ve druhém setu přišel Diego o podání poprvé ve třetí hře. Ztracený servis si dokázal vzít zpátky, ale to bylo vše, co v zápase dokázal. Norrie vyhrál 6-0, 6-2 a postoupil do největšího semifinále kariéry.

Šance Hurkacze na Sunshine double zmizela

Hubert Hurkacz měl letos šanci získat tzv. Sunshine double (vyhrát turnaj v Miami a v Indian Wells v jednom roce). Jeho naděje na tento milník ale překazil ve včerejším čtvrtfinálovém zápase Grigor Dimitrov. Jejich úvodní střetnutí přineslo velmi napínavý průběh.

V prvním setu si oba do stavu 4-3 pro Hurkacze drželi podání. V osmé hře ale o něj přišel Dimitrov a první set tak skončil poměrem 6-3 pro Poláka. Grigor se ve druhém setu dostal do vedení 2-0. Hurkacz si v další hře vzal ztracené podání zpět a zápas opět probíhal vyrovnaně. O vítězi druhého setu rozhodla poslední hra sady. V ní přišel Polák o podání a Dimitrov tak vyhrál druhý set poměrem 6-4. I rozhodující sadu měl lépe rozehranou Bulhar. Dostal se do vedení 4-2 a po potvrzení breaku vedl už 5-2. Hubert dokázal srovnat stav a o vítězi musel rozhodnout tiebreak. Ten vyhrál poměrně jasně Dimitrov poměrem 7-2 a vyhrál tak 100. zápas na Masters.

Ons Jabeur přepisuje historii

Tunisanka Ons Jabeur se ve svém čtvrtfinálovém zápase utkala s Anett Kontaveit. Tenistky se utkaly už potřetí v kariéře a i tentokrát dokázala zvítězit Tunisanka. Ta díky této výhře přepíše historii. Stane se prvním arabským tenistou, co se na žebříčku posune do TOP 10.

V utkání byla od začátku lepší Ons. Dvakrát sebrala Anett podání a dostala se do vedení 4-1. Druhý break ale nedokázala potvrdit a Anett snížila na 2-4 a rozdíl jen jednoho ztraceného podání. Ons nedokázala dotáhnout set na svém servisu do konce a tak Kontaveit srovnala na 5-5. V další hře Anett o své podání opět přišla a Ons vyhrála první set 7-5. Ve druhém setu si obě držely podání do stavu 3-3. Od tohoto stavu vyhrála všechny zbylé hry Tunisanka a utkání vyhrála 7-5, 6-3.

Badosa vyřadila předloňskou finalistku

Přemožitelka Barbory Krejčíkové Paula Badosa se v posledním zápase včerejšího programu utkala s finalistkou z roku 2019 Angelique Kerber. Do semifinále nakonec prošla Španělka, která zatím prožívá průlomovou sezónu.

Hned na začátku se Badosa dostala do vedení 2-0. Ztracený servis si ale Kerber vzala zpět a utkání pak probíhalo vyrovnaně. O vítězce první sady nakonec rozhodla desátá hra, kdy Kerber ztratila své podání a Paula vyhrála první sadu 6-4. Ve druhé sadě se Španělka dostala do vedení 5-3 a v deváté hře si vytvořila dva matchbally. Ty ale nevyužila a Angelique následně srovnala na 5-5. Badose se podařilo ve dvanácté hře prolomit podání Kerber a zvítězit 6-4, 7-5.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full