Italský talent Matteo Arnaldi šokoval v Madridu

Zdroj fotky: Sportstar

Od nového týdne uvidíme mladého Itala v elitní světové stovce žebříčku ATP. Postupnými krůčky se mu to po 5letém působení na okruhu podařilo.

Úvod kariéry

Na turnaji ITF debutoval v září 2018 v tuniském Monastiru. O dva roky později byl člen tisícovky nejlepších tenistů světa, následující rok výkonnost stoupala, a tak pronikl do pětistovky. Minulý rok už byl členem TOP 200 a letos bojuje ještě o stupínek výš.

Debut na ATP Tour

Jeho první start byla hned tisícovka v Římě konaná tradičně před Roland Garros v průběhu května, kde obdržel divokou kartu do dvouhry i čtyřhry. V prvním kole dvouhry dostal velmi obtížného soupeře Marina Čiliče, na kterého nestačil. Následující týden obdržel další divokou kartu, tentokrát na turnaj kategorie challenger v italském městě Abruzzo. Turnaj ovládl naprosto suverénně, snad až na finálový zápas, kde musel s krajanem Maestrellim do třísetové bitvy.

ATP Next Gen

Po odstoupení Holgera Runeho se nabídla možnost si zahrát na turnaji pro mladé hráče do 21 let v Miláně. Bohužel se mu nepovedl ani jeden zápas ve skupině, a s turnajem se proto musel rozloučit.

První vítězství na ATP Tour

První skalp hráče TOP 100 zaznamenal před pár týdny v Barceloně, kde úspěšně prošel kvalifikací a v prvním kole ve dvou setech porazil domácího Jaume Munara. Následně se s turnajem rozloučil po porážce od Dana Evanse.

ATP 1000 v Madridu

V tomto týdnu se Arnaldimu opět povedlo projít kvalifikací a zároveň porazit člena užší světové špičky Nora Caspera Ruuda, velmi překvapivě ve dvou setech 6:3 6:4. Zápas popsal slovy: „Byl to můj nejlepší zápas života“. Tímto triumfem si zajistil místo v elitní světové stovce od nového týdne. V kole třetím už po třísetovém boji podlehl nedávnému soupeři z Barcelony, Jaume Munarovi.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full