Jack Draper projevil respekt. Vysvětlil, proč neskrečoval zápas s Nadalem

Zdroj fotky: Getty Images

Jack Draper odehrál na Australian Open první kolo proti prvnímu nasazenému Rafaleovi Nadalovi. Během zápasu začaly Brita trápit křeče, ale ani přes bolest neskrečoval. Nyní uvedl důvod, proč utkání nevzdal.

Prohra s Nadalem při debutu 

Jack Draper na letošním Australian Open debutoval v hlavní soutěži. Včera se aktuálně 38. hráč světa utkal s obhájcem titulu Rafaelem Nadalem. S prvním nasazeným odehrál vyrovnaný první set. Brit následně dorovnal a vyhrál druhou sadu hladce poměrem 6-2.

Zbylá dvě dějství ale nakonec získal favorit utkání. Po téměř čtyřech hodinách vyhrál po setech 7-5, 2-6, 6-4, 6-1. Hlavně výsledek posledního setu byl ovlivněn zdravotními problémy Drapera. Začaly jej totiž trápit křeče.

Proč Brit zápas neskrečoval? 

Tuto otázku dostal Jack Draper i na tiskové konferenci po zápase. Bylo vidět, že ve čtvrtém setu se nemůže hýbat, a že není schopný vyhrát další hru. Jednadvacetiletý Brit následně odpověděl a vysvětlil, jaký je jeho postoj ke skrečování zápasů. Podle něj si jeho soupeři zaslouží zápas vyhrát místo toho, aby ze zápasu odstoupil.

"Možná jsem prohrával 2-1 a 3-1 ve čtvrtém setu po třech a půl hodinách. I on musel bojovat, aby se k tomuto stavu dostal. Za tu moji kariéru jsem se v takových situacích naučil zápasy nevzdávat. Prostě je nechám to utkání vyhrát. Vím, že to tak stejně skončí. I když jsem v bolesti, snažím se zápas dohrát a oni jej vyhrají tak, jak mají. Prostě chci vždycky zápas dokončit."

Jack Draper také přiznal, že problémy měl již v přípravě na letošní sezónu. Byl nemocný a nebyl schopný trénovat po celých pět týdnů. Příprava přitom trvala sedm týdnů. Nyní se přesune domů, aby vyřešil své problémy s křečemi.

"Po loňské sezóně jsem se těšil, že se dobře připravím na novou sezónu. Je to skvělá šance podstoupit několik týdnů kvalitního tréninku, obzvlášť s mým novým fitness trenérem. Bohužel jsem chytil virózu a musel jsem brát antibiotika. Kvůli tomu jsem přišel o pět týdnů tréninku."

"Jsem hrdý na to, jak jsem hrál minulý týden v Adelaide a kolik úsilí jsem do toho vložil. Nehrál jsem proti špatným hráčům. Oni všichni jsou skvělí. Sám sebe jsem tady překvapil.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full