Jak bude vypadat mužský tenis po odchodu Novaka a Rafy?

Zdroj fotky: Getty Images

Velká trojka a Andy Murray si podmanili velkou spoustu těch největších turnajů. Roger Federer už je v tenisovém důchodu, jak bude mužský tenis vypadat, až se rozloučí i zbytek hrajících legend? Dost možná jako ženský tenis.

64. To je počet grandslamů, které vlastní Nadal, Djokovič a Federer. Tyto tenisové legendy mají na svém kontě nespočet trofejí, počtů týdnů na postu světové jedničky či rekordních zápisů. Jak však bude mužský tenis vypadat za pár let? Kdo bude vyhrávat trofeje po odchodu Djokoviče a Nadala do důchodu?

Pokud se podíváme pár let do minulosti, zjistíme, že Velká trojka dominovala. Pro porovnání s ženským okruhem můžeme uvést, že grandslamových šampionek, které se narodily po září 1988, bylo celkem 16. V mužské části to však bylo pouze trio Thiem, Medveděv a Alcaraz. Nemůžeme snižovat úspěch Dominica Thiema, ale na US Open 2020 se hrálo bez Nadala, Federera a Djokovič byl z turnaje vyloučen, když trefil jednu z čárových rozhodčích.

Mladé pušky už pomalu začínají vystrkovat drápky. Carlos Alcaraz neskutečným způsobem opanoval loňské US Open. Stefanos Tsitsipas už několikrát útočil na svou první grandslamovou trofej. Vždy ho v jeho snažení ve finále přemohl Djokovič, který díky triumfu na Australian Open vyrovnal Nadalův rekord v zisku 22 grandslamů. Spolu s těmito mladíky je na okruhu mnoho dalších vlčáků. Namátkou, velký progres udělali v posledních měsících i benjamínci Holger Rune či Ben Shelton.

Najde se však v budoucnu někdo, kdo bude dominovat podobně jako Velká trojka? Laťka je nasazena proklatě vysoko a není jisté, zda se k této metě někdo přiblíží. Dost možná se z dominance tří mužů promění tenis na mnohem více vyrovnané prostředí jako tomu je u žen.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full