Jakub Menšík vítězí na Spartě, získal první challengerový titul

Zdroj fotky: ČTK

Tento týden se odehrál druhý letošní challengerový turnaj v Praze. O velké překvapení se na Spartě postaral Jakub Menšík. Sedmnáctiletý tenista si po udělení divoké karty do hlavní soutěže dokráčel pro svůj první titul z challengeru a zatím největší v kariéře.

Překvapivý vítěz pražského challengeru

Po týdnu mohli diváci v Praze navštívit další tenisový turnaj. Tentokrát se hrálo na Spartě. Dnešní finále bylo zajímavé zejména pro české fanoušky. V boji o trofej se utkal šestý nasazený Dominik Koepfer se sedmnáctiletým Jakubem Menšíkem. Český tenista v hlavní soutěži turnaje mohl startovat po udělení divoké karty.

Finále začalo vyrovnaně. Jako první se z prolomení podání soupeře radoval německý tenista, který se dostal do vedení 4-2. Menšík ale nezahálel. Získal čtyři hry v řadě a stal se majitelem úvodní sady.

Finalista juniorského Australian Open pokračoval ve skvělém výkonu i ve druhém setu. Hned ve třetí hře prolomil podání soupeře a po jeho potvrzení se dostal do vedení 3-1. Servis Koepferovi prolomil ještě jednou v deváté hře, díky které celý zápas ukončil. Jakub Menšík zvítězil 6-4, 6-3 a vybojoval svůj největší titul v kariéře.

Odvrácené matchbally a debut v TOP 300

Jakub Menšík po celý týden předváděl skvělý tenis. Hodně sebevědomí sedmnáctiletému Čechovi dodala výhra v 1. kole. Ve třech setech si vyšlápl na 1. nasazeného Radu Albota.

Velké drama nabídlo čtvrtfinále, když ve třetím setu prohrával již 2-5 a musel odvracet dva matchbally. Australana Akiru Santillana porazil po setech 3-6, 6-3, 7-6. Semifinálové utkání zvládl bez ztráty setu.

Díky zisku prvního challengerového titulu v kariéře čeká Menšíka velký skok žebříčkem. Před turnajem se nacházel na 333. místě světového pořadí. V pondělí se posune o 86 míst a bude 247. hráčem světa. Sedmnáctiletý český tenista tak bude poprvé v kariéře figurovat v TOP 300. Gratulujeme!