Jannik Sinner pokračuje bez straty setu. Ďalší na rade je však Djokovič

Prvý štvrťfinálový deň na Australian Open je už za nami. Jannik Sinner si v dnešnom poslednom zápase dokázal poradiť s Andrejom Rublevom v 3 setoch a potvrdil svoje dominantné výkony na turnaji. Postúpil tak do svojho druhého grandslamového semifinále a opäť sa v ňom stretne s Novakom Djokovičom. Vo Wimbledone z toho bola jasná záležitosť, no tentokrát to vyzerá, že by z toho mohla byť vyrovnanejšie bitka.

Jannik Sinner zatiaľ skvelo nadväzuje na záver poslednej sezóny. Zvíťazil tam na turnajoch v Pekingu a vo Viedni, zahral si finále Turnaja majstrov a veľký podiel mal aj na zisku Davis Cupu pre Taliansko.

Tento rok je zatiaľ jediným hráčom, ktorý ešte neprehral ani set. Po dvoch ľahkých výhrach na exhibícii v Kooyongu mu vážnejšie problémy nespôsobil ani jeden z prvých štyroch súperov v Melbourne. Náročnejšie to však malo byť vo štvrťfinále proti Rublevovi.

Svetová päťka ale doteraz neuspela ani v jednom z deviatich predošlých štvrťfinálových stretnutí a podľa toho vyzeral aj dnešný duel. Sinner likvidoval jednu Rublevovu šancu za druhou a 6 bodmi v rade otočil aj nepriaznivý stav tajbrejku 1:5.

„Som rád, že je koniec. Hrať proti nemu je naozaj ťažké. Dnes to skončilo už po 3 setoch, lebo som skvelo podával a podarilo sa mi zvládnuť všetky ťažké momenty," povedal Sinner v pozápasovom rozhovore.

Djokovič naďalej neporaziteľný

Len pred pár dňami ubehlo presne 6 rokov, kedy Novak Djokovič prehral v Melbourne naposledy. Podarilo sa to vtedy Hyeonovi Chungovi a to hneď bez straty setu.

Tento rok Srb pokračuje vo svojej neuveriteľnej sérii naďalej napriek tomu, že mu už traja hráči dokázali vziať set. Tým zatiaľ posledným bol vo štvrťfinále Taylor Fritz.

Američan predviedol bojovný výkon založený na skvelom servise. Podarilo sa mu odvrátiť prvých 15 brejkbalových šancí svetovej jednotky a 2 sety s ňou hral vyrovnanú partiu. Potom sa však Djokovičovi podarilo zlomiť zápas na svoju stranu.

„Taylor má jedno z najlepších podaní na svete. Videl som jeho posledný zápas proti Tsitsipasovi a vedel som, že na mňa čaká táto hrozba," prezradil Djokovič v pozápasovom rozhovore.

Napriek tomu však ani Djokovič na svojom servise nezaháľal a nakoniec o neho prišiel iba dvakrát.

„Podával som veľmi dobre. Myslím, že som mal aj viac es ako Fritz, čo ma celkom prekvapilo," dodal.

Dokáže sa Sinner vzoprieť histórii?

Novak Djokovič si okrem svojho 700. víťazstva na tvrdom povrchu pripísal aj 33. výhru na Australian Open v rade. Rovnako sa na tomto turnaji darilo len Monike Selešovej na začiatku 90-tych rokov.

Srb pritom v melbournskom semifinále a finále ešte nikdy neprehral. Proti tomuto všetkému sa teda bude musieť postaviť Jannik Sinner.

22-ročný rodák zo San Candida však má za sebou jednu výhodu. V 3 vzájomných stretnutiach zo záveru minulého roku si pripísal 2 výhry a naposledy duel otočil dokonca z 3 matchballov.

Na grandslamoch sa títo tenisti stretli zatiaľ len dvakrát na Wimbledone. Tam už Djokovič vždy ukázal svoju silu, najmä keď v roku 2022 otočil zápas zo stavu 0:2 na sety. A práve na to upozorňujú aj odborníci.

„Pre ostatných hráčov je až desivé, ako spokojne a uvoľnene Djokovič vyzerá," povedal pre Eurosport bývalý 4. hráč rebríčka Tim Henman.

Záleží na tom či dnes vyhral druhý set? Ani nie. Je veľký rozdiel v tom, čím si musel prejsť Taylor Fritz a čím Novak. Djokovič bol lepší v mnohých ohľadoch," doplnil ho Mats Wilander.

Trochu odlišný názor na vec má ale Boris Becker. „Dnes som si po druhom sete robil o Novaka prvýkrát starosti. A to aj z fyzickej stránky, pretože sťažka dýchal," prezradil Srbov bývalý tréner.

Úplne v poriadku ale nevyzeral ani Sinner, ktorý sa dnes počas druhého setu často chytal za brucho. Po zápase ale prezradil, že v treťom dejstve už tieto problémy nemal, a tak snáď obaja nastúpia do semifinále bez zdravotných problémov.

Favorit bude ale jasný. „Djokovič je v skvelej forme a nikto by nemal byť prekvapený, keď bude takto pokračovať a vyhrá titul," vysvetlil svoju zápasovú predpoveď Tim Henman.