Je to nejbolestivější prohra kariéry, vzkazuje zklamaný Taylor Fritz

Zdroj fotky: Getty Images

Taylor Fritz udělal na Wimbledonu nečekaný průlom. Vytáhlý Američan přitom před rokem o londýnský grandslam kvůli zranění skoro přišel. Nakonec se dokázal po zranění vrátit na okruh velmi rychle a odrazil se k dobrým výkonům.

Čtyřiadvacetiletý Američan utrpěl zranění kolene během loňského Roland Garros. Konkrétně šlo o natržený meniskus. Necelý měsíc poté se proháněl na londýnské trávě a dostal se do třetího kola, čímž vyrovnal své grandslamové maximum. Vydařil se mu říjnový turnaj v Indian Wells, kde jako světová 39 porazil Berrettiniho, Sinnera či Zvereva.

„Nemám žádná tajemství. Za posunem stojí velká spousta času a práce. Na konci minulého roku jsem cítil, že konečně začínám hrát svou hru, takže jsem ji budoval dál a ještě více jsem na sobě dřel,“ podíval se zpětně na svůj progres.

V březnu 2022 na tisícovce v Indian Wells slavil svůj druhý kariérní titul. Během cesty na vrchol porazil mimo jiné i Rubljova či Nadala. Stal se prvním Američanem od dob Agassiho, který na tomto prestižním podniku vyhrál titul.

Koncem června potvrdil výbornou formu na trávě, v Eastbourne si připsal další titul. Před Wimbledonem si ale příliš nevěřil. „Snažím se pořád najít svou hru. Obvykle mám trávu moc rád, ale teď jsem se potýkal s menšími zraněními. Chci být v pohodě a turnaj nějak odehrát,“ vyjádřil se.

Velký průlom na Wimbledonu

Světová třináctka asi nečekala, že si na londýnské trávě připíše nejlepší grandslamový výsledek v kariéře. Fritze zdobila celý turnaj velká bojovnost, skvostný servis, a především znamenitý forhend. První čtyři kola prošel bez ztráty jediného setu, na Rafaela Nadala to však ve čtvrtfinále nestačilo.

Legendární Španěl, i přes veliké zdravotní komplikace, dokázal dovést zápas do vítězného konce. A Fritz byl z prohry velmi zklamaný. „Tato prohra bolí opravdu moc, možná nejvíce ze všech proher, které jsem v kariéře zažil. Když zápas skončil a já seděl na lavičce, chtělo se mi brečet. Něco takového jsem ještě nezažil. Ještě nikdy se mi po prohraném zápase nechtělo brečet,“ komentoval po utkání.

Americká jednička ukázala, že může konkurovat a kdo ví, třeba si v budoucnu dojde pro vytoužený grandslamový titul.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full