Jelena Ostapenková předstírala, že diváky neslyší

Zdroj fotky: Getty Images

Další hrací den Roland Garros, další bizarní situace. Jelena Ostapenková ukázala po konci utkání pařížským fanouškům, co si o nich myslí. Někdejší vítězka French Open bojovala na kurtu Philippe Chatriera proti domácí Cornetové, závěr utkání však nezvládla.

Jelena Ostapenková je známá svou expresivní povahou. Na grandslamu ve Francii se neukázala v nejlepším světle. Světová třináctka odehrála ve čtvrtek noční utkání proti domácí Alize Cornetové. A právě hlasití francouzští fanoušci čtyřiadvacetileté hráčce utkání hodně otrávili.

Francouzska s Lotyškou spolu mají neuvěřitelně vyrovnanou bilanci. Na okruhu WTA se setkaly do čtvrtečního souboje hned čtyřikrát. Každý zápas se hrál v jiném roce a vítězství si navzájem přehazovaly jako horký brambor. Podle zavedené posloupnosti měla ve druhém kole pařížského grandslamu slavit Cornetová. Tato očekávání se naplnila, ale světová čtyřicítka se na výhru pořádně nadřela. Na kurtu Philippa Chatriera se zdržela přes hodinu a tři čtvrtě.

První sadu ovládla domácí tenistka jednoznačně 6:0. Ostapenková se nemohla chytit, během vlastního servisu nevyhrála ani jeden fiftýn po prvním servisu. Druhá sada byla naopak v režii rodačky z Rigy, která ji ovládla 6:1. Rozhodující set nabídl výbornou podívanou. Po několika výměnách servisů se hráčky dostaly až na konečných 6:3 ve prospěch dvaatřicetileté Cornetové.


Po proměněném mečbolu se ukázala Ostapenková. Nejprve si cestou k síti zakryla obě dvě uši, aby dala publiku jasně najevo, že tohle chování jí neimponuje. Poté předvedla ledabylé potřesení rukou u sítě, kdy se ani vítězce nedokázala podívat do očí.

Ostapenková, která turnaj ovládla v roce 2017, tak ve dvouhře skončila už ve druhém kole. Chuť si může spravit ve čtyřhře, kde spojila síly s Ukrajinkou Ljudmilou Kičenokovovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full